Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Księgi rachunkowe po przekroczeniu limitu

2009-05-11

Księgi rachunkowe po przekroczeniu limitu

Spółdzielnie socjalne, których przychody nie przekroczą 1,2 mln euro, nie będą musiały prowadzić ksiąg rachunkowych.

Spółdzielnie socjalne, których przychody nie przekroczą 1,2 mln euro, nie będą musiały prowadzić ksiąg rachunkowych – podaje „Gazeta Prawna”.

Sejm przyjął wraz z senackimi poprawkami ustawę, która dopuszcza prowadzenie przez spółdzielnie rachunkowości na uproszczonych zasadach. Nowelizacja ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niektórych innych ustaw rozszerza na spółdzielnie socjalne katalog podmiotów, które muszą zaprowadzić księgi rachunkowe dopiero po przekroczeniu określonego limitu – czytamy. Limit ten wynosi 1,2 mln euro i odnosi się do wartości przychodów netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy.

W nowelizacji nie zostało jednak sprecyzowane, jakie ewidencje miałyby prowadzić spółdzielnie socjalne nieprzekraczające limitu – dodaje dziennik. Ustawa trafi teraz do prezydenta. Wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.05.2009 | 2009-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice do kupienialokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Stalowowolskilokale użytkowe na wynajem powiat Tczewskimieszkania na sprzedaż gmina Mławalokale użytkowe na wynajem gmina Sieradzmieszkania na sprzedaż w Niegowiedomy na wynajem w Cewkowiedomy na sprzedaż w Niwkach

Deweloperzy

);