Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Krok w stronę zadaszenia Stadionu Śląskiego

2008-05-13

Krok w stronę zadaszenia Stadionu Śląskiego

Marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski podpisał z firmą gmp Architekten z Niemiec umowę, zgodnie z którą w ciągu siedmiu miesięcy ma powstać szczegółowy projekt dachu nad Stadionem Śląskim.

Marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski podpisał z firmą gmp Architekten z Niemiec umowę, zgodnie z którą w ciągu siedmiu miesięcy ma powstać szczegółowy projekt dachu nad Stadionem Śląskim.

Modernizacja Stadionu Śląskiego obejmie nie tylko dach – informuje „Gazeta Wyborcza”. Niemcy zaprojektują także toalety (zgodnie z wymogami UEFA, musi ich być 20 na każdy tysiąc kobiet i 15 na taką samą liczbę mężczyzn), punkty gastronomiczne, system nagłośnienia i oświetlenia, skybox, czyli ekskluzywne miejsca dla najważniejszych gości.

Jak zapewnia Christian Hoffmann z gmp Architekten, projekt modernizacji Stadionu Śląskiego odpowiada wymogom UEFA. Dodaje, że nowa konstrukcja stanie się symbolem Śląska, podobnie jak katowicki Spodek – czytamy dalej. Po zakończeniu mistrzostw obiekt ma służyć innym wydarzeniom kulturalno-sportowym.

Wszystkie inwestycje pochłoną ok. 250 mln zł. Część pieniędzy ma dołożyć rząd. Gazeta donosi, że prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku, a zakończą się w 2010 r. Wcześniej rozpocznie się wyburzanie charakterystycznej wieży dyspozytorskiej.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 28.04.2008 | 2008-05-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdomy na zamianęgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Starachowickidomy na wynajem powiat Zduńskowolskilokale użytkowe na wynajem gmina Radymnolokale użytkowe na sprzedaż gmina Łąckomieszkania na wynajem w Miączynkudomy na sprzedaż w Poniatowejmieszkania na wynajem w Kozłowie

Deweloperzy

);