Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyty mieszkaniowe w największych miastach Polski

Anna Panikowska-Filipek | 2020-05-27

Kredyty mieszkaniowe w największych miastach Polski
Kwota zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych wyniosła za I kwartał 2020 roku 459,501 mld zł.

„Ogólnopolski raport o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości” AMRON-SARFiN przedstawił dane dotyczące ilości kredytów przyznanych w I kwartale 2020 r. w największych ośrodkach i aglomeracjach miejskich.

W zestawieniu uwzględniono 9 polskich miast: Warszawę, Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Szczecin, Katowice, Białystok i Trójmiasto. To w nich udzielono ponad 70 proc. wszystkich nowych kredytów mieszkaniowych w Polsce w pierwszych 4 miesiącach bieżącego roku.

Najwięcej z nich – 39,19 proc. – przyznano w Warszawie. W ujęciu kwartalnym jest to więcej o 0,21 p.p. W porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku wzrost ilości przyznanych kredytów mieszkaniowych zanotowano również w Krakowie, Białymstoku i Trójmieście. Na tym samym poziomie utrzymały się one w Szczecinie i Poznaniu, natomiast ich spadek nastąpił we Wrocławiu, Łodzi i aglomeracji katowickiej.

W ujęciu rocznym w wymienionych miastach zanotowano wzrost ilości złożonych i pozytywnie rozpatrzonych wniosków o 3,93 p.p. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 roku w większości dużych miast zauważono wzrost liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych.

Na wynik nie wpłynęła negatywnie nawet obecna pandemia koronawirusa. Nieznacznie gorsze wyniki niż w analogicznym okresie 2019 roku odnotowano jedynie w aglomeracji katowickiej, Poznaniu i Trójmieście.

Ogólna kwota zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych wyniosła za I kwartał 2020 roku 459,501 mld zł. i jest to o 3,7 proc. więcej niż w ostatnim kwartale 2019 roku.

Źródło: KRN.pl | 2020-05-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

rgrhrh ⋅ 03-06-2020 | 09:00

zobaczymy czy opublikuja dane z rugiego kwartalu :) heh

M S ⋅ 02-06-2020 | 14:49

Istotne jest oprocentowanie, prowizje banku, jaka wielkosc kredytow, na ile lat splaty - a w artykule nic na ten temat nie ma, przydalaby sie tabela.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędziałki na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Łęczyckidomy na sprzedaż powiat Sokołowskidomy na wynajem gmina Rewaldomy na sprzedaż gmina Łagówmieszkania na sprzedaż w Bornicachmieszkania na sprzedaż w Lelicachdomy na sprzedaż w Starych Budach Radziejowskich

Deweloperzy

);