Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyty dla deweloperów

2010-05-26

Kredyty dla deweloperów

W czasie kryzysu żaden bank nie chciał finansować kupna gruntów budowlanych przez deweloperów.

W czasie kryzysu żaden bank nie chciał finansować kupna gruntów budowlanych przez deweloperów – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

W tej chwili taki kredyt można już uzyskać w BPS, Noble Bank, Pekao Banku Hipotecznym i PKO BP – czytamy dalej. Z powodu obserwowanego od pewnego czasu wzrostu sprzedaży nowych mieszkań i spadek cen działek, wielu deweloperów rozgląda się za nową ziemią. Niektóre banki uznały, że obecnie udzielenie takich kredytów nie wiąże się już z nadmiernym ryzykiem. Jednak warunki, jakie banki narzucają przy udzielaniu tego typu pożyczek, są bardzo restrykcyjne – sfinansowane może być maksymalnie 50 proc. wartości kupowanej nieruchomości (resztę pieniędzy musi wyłożyć deweloper), prowizja może dochodzić nawet do 2 proc., a banki żądają wysokich marż.

Lecz nie każdy deweloper dostanie taką pożyczkę. Jak nieoficjalnie mówią bankowcy, kredytu na kupno działki nie dostanie deweloper, który dopiero startuje w tym biznesie – informuje gazeta. Eksperci podkreślają też, że nie dla wszystkich deweloperów kupno działki z kredytu oznacza rozwiązanie ich problemów. Mogą oni mieć bowiem problem z wkładem własnym. Najczęściej przy takiej pożyczce banki domagają się bowiem od dewelopera 30-proc. wkładu własnego. Tym wkładem często jest właśnie działka. Jeśli w dużej części jest ona kupiona z kredytu, to trzeba wówczas mieć inny wkład własny.

 

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 25.05.2010 | 2010-05-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniagaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Siemianowice Śląskiemieszkania na sprzedaż powiat Milickidomy na wynajem gmina Wolinmieszkania na wynajem gmina Turoślmieszkania na sprzedaż w Babach Górnychdomy na sprzedaż w Strzałkachdomy na sprzedaż w Jasnopole

Deweloperzy

);