Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredytobiorcy nie muszą już notarialnie poświadczać wniosku o wpis do hipoteki

2007-06-28

Kredytobiorcy nie muszą już notarialnie poświadczać wniosku o wpis do hipoteki

Banki nie będą już wymagały notarialnego poświadczenia wniosku o wpis hipoteki, dzięki czemu zmniejszą się koszty uzyskania kredytu oraz skróci się czas załatwiania formalności w bankach i sądach.

Jak czytamy w „Gazeta Prawnej”, banki nie będą już wymagały notarialnego poświadczenia wniosku o wpis hipoteki, dzięki czemu zmniejszą się koszty uzyskania kredytu oraz skróci się czas załatwiania formalności w bankach i sądach.

Sąd Najwyższy w uchwale z 20 czerwca 2007 r. orzekł, że do wpisu hipoteki zabezpieczającej kredyt bankowy wystarczy oświadczenie kredytobiorcy w zwykłej formie pisemnej – informuje dziennik. Teraz część sądów oddala wnioski o wpis wskazując, że w oświadczeniach brakuje poświadczenia przez notariusza. Zdaniem ekspertów, przyspieszy to dokonywanie wpisów hipotek na rzecz banków w księgach wieczystych. Zlikwiduje też konieczność ponoszenia przez kredytobiorców opłat za poświadczenia podpisu przez notariusza. (...) Taksa wynosi obecnie do 30 zł. Banki będą mogły też szybciej uzyskać wpis hipoteki i szybciej udzielić kredytu.

Jak twierdzi „Gazeta Prawna”, z punktu widzenia klientów orzeczenie Sądu Najwyższego raczej może przyspieszyć sam proces otrzymywania wpisu do hipoteki. W samej procedurze otrzymywania kredytu zmiany będą niewielkie, bo zarówno bankowcy, jak i doradcy finansowi twierdzą, że dotychczas poświadczenie notarialne najczęściej nie było wymagane.

Więcej w „Gazecie Prawnej".

Źródło: „Gazeta Prawna”, 27.06.2007 | 2007-06-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Kozienickimieszkania na sprzedaż powiat Trzebnickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wasilkówmieszkania na sprzedaż gmina Jaktorówdomy na sprzedaż w Dźwierźniedomy na sprzedaż w Kwaśniowie Dolnymdomy na wynajem w Cisach

Deweloperzy

);