Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyt we frankach nadal tańszy

2006-11-02

Kredyt we frankach nadal tańszy

Zła wiadomość: wzrośnie oprocentowanie kredytów we frankach i w złotówkach. Dobra wiadomość: kursy walut w 2007 roku będą stabilne. Analitycy odradzają przewalutowanie kredytów hipotecznych na złote.

Zła wiadomość: wzrośnie oprocentowanie kredytów we frankach i w złotówkach. Dobra wiadomość: kursy walut w 2007 roku będą stabilne. Analitycy odradzają przewalutowanie kredytów hipotecznych na złote – informuje „Gazeta Prawna”.

Jak czytamy, oprocentowanie kredytów we frankach szwajcarskich, które proponują polskie banki, już idzie w górę, nie czekając na zmianę stóp banku centralnego. Wszystko dlatego, że stopa rynkowa, według której jest naliczane oprocentowanie kredytów, 3-miesięczny LIBOR, wynosi już 1,86 proc. Dla osób zadłużonych w szwajcarskiej walucie pocieszeniem może być fakt, że polskie stopy procentowe też pójdą w górę. W 2007 roku wzrosną o 50-75 pkt bazowych, co oznacza, że osiągną poziom 4,50-4,75 proc. - przewiduje rozmówca dziennika Dariusz Winek, ekonomista Banku BGŻ.

Z punktu widzenia posiadaczy kredytów walutowych ważne są nie tylko stopy, ale także kurs tych walut w relacji do złotego – pisze „Gazeta Prawna”. A według prognoz kurs złotego nie powinien się znacząco zmienić, analitycy przewidują, że będzie oscylował wokół poziomu 2,50 zł. Tak ma być przez większość przyszłego roku.

Jak czytamy dalej, snalitycy firmy doradczej Expander policzyli, że w dalszym ciągu lepiej zdecydować się na kredyt we frankach, w większości przypadków nie opłaca się także przewalutowanie.

Więcej w "Gazecie Prawnej".

Źródło: Monika Krześniak, „Gazeta Prawna”, 02.11.2006 | 2006-11-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat M. Grudziądzmieszkania na wynajem powiat Świdwińskidomy na sprzedaż gmina Dębnica Kaszubskadomy na wynajem gmina Osiecznamieszkania na sprzedaż w Więsławice-Parcelachmieszkania na wynajem w Płoszewodomy na wynajem w Gostwicy

Deweloperzy

);