Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyt preferencyjny nadal dla niewielu osób

2008-10-20

Kredyt preferencyjny nadal dla niewielu osób

Możliwość zawarcia umowy o kredyt preferencyjny przez krewnego osoby, która nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej nie wpłynie znacząco na wzrost liczby przydzielanych kredytów.

Możliwość zawarcia umowy o kredyt preferencyjny przez krewnego osoby, która nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej nie wpłynie znacząco na wzrost liczby przydzielanych kredytów – donosi „Gazeta Prawna”.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, która umożliwia przydzielenie kredytu z dopłatą do oprocentowania także osobom, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej – czytamy. Wystarczy, aby umowę o kredyt preferencyjny, przeznaczony na zakup mieszkania lub domu, podpisał członek rodziny kredytobiorcy (zstępny, wstępny, rodzeństwo, ojczym, macocha lub teściowie).
 
Gazeta zauważa jednak, że kredyt preferencyjny wciąż pozostanie dostępny dla niewielu osób. Problemem jest niewłaściwie określona wysokość wskaźników przeliczeniowych, dotyczących maksymalnej ceny za 1 mkw. mieszkania. Tak więc w Warszawie cena 1 mkw. powierzchni mieszkania uprawniająca do kredytu preferencyjnego może wynieść maksymalnie 6632,60 zł, Wrocławiu 5274,10 zł, Krakowie 4624,10 zł – podaje dziennik. Kolejnym problemem jest to, że kredytobiorcą mogą być tylko małżonkowie lub osoby samotnie wychowujące dziecko małoletnie lub mające nie więcej niż 25 lat, jeśli kontynuuje naukę.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 20.10.2008 | 2008-10-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Bielskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Brzezińskimieszkania na sprzedaż gmina Przytocznalokale użytkowe na sprzedaż gmina Szadekdomy na wynajem w Jabłonce Kościelnejdomy na sprzedaż w Lipiemieszkania na sprzedaż w Giełozicha

Deweloperzy

);