Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyt na dom w Londynie po trzech latach pobytu

2007-08-30

Kredyt na dom w Londynie po trzech latach pobytu

Banki w Polsce nie udzielają kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości położonych za granicą, chcąc zatem zaciągnąć kredyt na mieszkanie, można złożyć wniosek w brytyjskim banku. Polacy mogą zaciągnąć pożyczkę zabezpieczoną na nieruchomości znajdującej się w Polsce.

Banki w Polsce nie udzielają kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości położonych za granicą, chcąc zatem zaciągnąć kredyt na mieszkanie, można złożyć wniosek w brytyjskim banku. Polacy mogą zaciągnąć pożyczkę zabezpieczoną na nieruchomości znajdującej się w Polsce – donosi „Gazeta Prawna”.

Z danych Worker Registration Scheme – obowiązkowego dla obywateli nowych państw członkowskich systemu rejestracji pracowników – wynika, że w Wielkiej Brytanii legalnie pracuje około 400 tys. Polaków – podaje dziennik. Niektóre szacunki mówią nawet o milionie polskich emigrantów. Część z nich z pewnością na stałe zostanie na Wyspach i zamiast wynajmować mieszkanie pomyśli o zakupie nieruchomości na własność.

Banki brytyjskie zauważyły zwiększone zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi i starają się jak najbardziej uprościć proces kredytowy – czytamy dalej. – Polacy mogą zaciągać zobowiązania kredytowe w bankach brytyjskich, gdy udokumentują fakt, że są rezydentami lub potwierdzą rachunkami ponoszone koszty pobytu w Wielkiej Brytanii – opłaty stacjonarne za telefon, prąd, gaz. (...) Wymagany wkład własny kredytobiorcy wynosi standardowo 10-15 proc. wartości nieruchomości. (...) Aby uzyskać kredyt pokrywający w 100 proc. wartość zakupu, kredytobiorca powinien mieć co najmniej trzyletnią historię zatrudnienia. Konieczne jest również posiadanie stałego zatrudnienia.

Jak podaje „Gazeta Prawna”, dla banków w Wielkiej Brytanii ważna jest również historia miejsca zamieszkania, uwzględniająca ostatnie trzy lata, potwierdzenie tożsamości poprzez okazanie odpowiedniego dokumentu: paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy i potwierdzenie aktualnego miejsca zamieszkania udokumentowanego rachunkami związanymi z użytkowaniem nieruchomości lub wyciągami bankowymi.

Więcej w „Gazecie Prawnej".

Źródło: Maciej Bednarek, „Gazeta Prawna” 28.08.2007 | 2007-08-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat M. Lesznodomy na sprzedaż powiat Stargardzkilokale użytkowe na wynajem gmina Rypinlokale użytkowe na wynajem gmina Janówmieszkania na sprzedaż w Nowa Wieś Pałuckadomy na wynajem w Jaszowicachdomy na wynajem w Pępowie

Deweloperzy

);