Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyt hipoteczny z dopłatą tylko dla nielicznych

2007-01-25

Kredyt hipoteczny z dopłatą tylko dla nielicznych

Od 24 stycznia w oddziałach PKO BP można składać wnioski o kredyt hipoteczny z dopłatą do odsetek. Od 19 lutego preferencyjny kredyt oferować będą SKOK-i

Od 24 stycznia w oddziałach PKO BP można składać wnioski o kredyt hipoteczny z dopłatą do odsetek. Od 19 lutego preferencyjny kredyt oferować będą SKOK-i – informuje „Gazeta Prawna”.

Jak przypomina dziennik, kredyty z dopłatami do odsetek, o które od dzisiaj można wnioskować w PKO BP, mają – zdaniem ustawodawcy – ułatwić rodzinom i osobom samotnie wychowującym dzieci dostęp do własnego mieszkania. Według szacunków resortu budownictwa z preferencyjnego kredytu skorzystać może do 350 tys. osób w ciągu ośmiu lat. Jednak zdaniem wielu ekspertów – z powodu licznych ograniczeń – z pomocy państwa skorzysta niewiele osób. Budżet państwa, za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, przez 8 lat będzie dopłacał do kredytów mieszkaniowych połowę tzw. stopy referencyjnej ustalanej w oparciu o 3-miesięczną stawkę WIBOR powiększoną o 2 punkty procentowe. Ustawa zakłada, że powierzchnia mieszkania nie może być większa niż 75 m kw., a domu 140 m kw., przy czym dopłaty obejmą dla mieszkania i domu odpowiednio 50 i 70 m kw. powierzchni. To nie jedyne ograniczenia. Cena rynkowa 1 m kw. mieszkania lub domu nie może przekroczyć wartości odtworzeniowej budynków, określanej co kwartał przez GUS. Przykładowo, aktualny wskaźnik dla Warszawy wynosi 4370,5 zł, Krakowa – 2841,5, a Wrocławia – 2669 zł.

Z informacji „Gazety Prawnej” wynika, że Ministerstwo Budownictwa chce nowelizacji ustawy, tak aby ceny nabywanych mieszkań mogły być wyższe o 30 proc. od wartości odtworzeniowej.

Więcej informacji w „Gazecie Prawnej”Źródło: „Gazeta Prawna”, 24.01.2007 | 2007-01-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Sławieńskimieszkania na wynajem powiat M. Jaworznolokale użytkowe na sprzedaż gmina Pilicadomy na wynajem gmina Stronie Śląskiedomy na wynajem w Rycerzewiedomy na sprzedaż w Garbniemieszkania na sprzedaż w Kurkach

Deweloperzy

);