Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: wyższy podatek od nieruchomości

2006-10-27

Kraków: wyższy podatek od nieruchomości

W przyszłym roku w Krakowie wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Uchwałę o podwyżkach podjęli przedwczoraj radni miejscy.

W przyszłym roku w Krakowie wzrosną stawki podatku od nieruchomości - donosi na swych łamach "Gazeta Wyborcza". Uchwałę o podwyżkach podjęli wczoraj radni miejscy.

Najwyższą stawkę utrzymano dla sklepów powyżej 2 tys. m kw. - 18,60 zł za m kw. (w tym roku 18,43 zł). Podatek od budynków lub ich części, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, wzrośnie do 18,25 zł z 18,09 zł. Właściciele lokali, w których znajdują się piekarnie, cukiernie, rzeźnie, zapłacą 9,30 zł zamiast 9,22 zł. O 2 grosze wzrośnie podatek od budynków, w których świadczone są usługi medyczne. W nieruchomościach zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie betoniarstwa, kamieniarstwa, stolarstwa, mechaniki, lakiernictwa i blacharstwa pojazdowego stawki wzrosną z 14,74 zł do 14,88 zł. Natomiast na dotychczasowym poziomie - 0,54 zł - pozostanie podatek od budynków mieszkalnych.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 26.10.2006 | 2006-10-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażhale i magazyny do kupieniakamienice na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Lidzbarskilokale użytkowe na wynajem powiat Bartoszyckidomy na wynajem gmina Stary Lubotyńmieszkania na wynajem gmina Słońskdomy na sprzedaż w Głębokiemieszkania na sprzedaż w Nowy Przykopmieszkania na sprzedaż w Jasinie

Deweloperzy

);