Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: Wielkie centra dystrybucyjne na Rybitwach

2007-07-30

Kraków: Wielkie centra dystrybucyjne na Rybitwach

22 hektary pod magazyny i biura przekazuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Na Rybitwach mogą powstać centra dystrybucyjne na południową Polskę, Słowację i Ukrainę.

22 hektary pod magazyny i biura przekazuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Na Rybitwach mogą powstać centra dystrybucyjne na południową Polskę, Słowację i Ukrainę – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Inwestycje w rejonie tzw. Kolonii Przemysłowej nad Drwiną mogą zmienić wizerunek nieco ospałego inwestycyjnie i logistycznie Krakowa. Działka na Rybitwach, której właścicielem jest MARR, ma w sumie 22 hektary. – Są już warunki zagospodarowania terenu dla 6 hektarów. "Wuzetka" będzie prawomocna w ciągu miesiąca – podkreśla rozmówca Gazety Witold Śmiałek, prezes MARR-u.

Jak twierdzi „gazeta Wyborcza”, teren jest w pełni uzbrojony (jego część to stare wojskowe zakłady remontowe, na części też działają już firmy w ramach „kolonii przemysłowej"). Może na nim powstać około 30 tys. m kw. magazynów i biur. Specjaliści są zgodni: to bardzo dobre posunięcie. – Kraków leży na ważnym skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych. Ma autostradę, planuje dokończenie obwodnicy. Ale od lat brakuje tu terenów pod magazyny, brakuje wreszcie samych magazynów – mówi inny rozmówca „Gazety” Jacek Tarkowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki.

Tereny mają służyć przedsiębiorcom – czytamy dalej. Agencja może sama wybudować biura i magazyny, mogą je też zbudować wybrane w przetargu firmy przyszłych dzierżawców. O finansowaniu przedsięwzięcia zdecydują zarząd i rada nadzorcza. W każdym razie jest szansa rozpocząć budowę jeszcze w tym roku.

Więcej w „Gazecie Wyborczej".

Źródło: Wojciech Pelowski, „Gazeta Wyborcza” 30.07.2007 | 2007-07-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat M. Jelenia Góramieszkania na wynajem powiat Kolskimieszkania na sprzedaż gmina Mosinadomy na wynajem gmina Horyniec-Zdrójmieszkania na wynajem w Olbrachcicachmieszkania na wynajem w Nowym Folwarkumieszkania na wynajem w Przychodach

Deweloperzy

);