Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków udostępnił „Białą księgę”

Magdalena Hojniak | 2018-03-14

Kraków udostępnił „Białą księgę”

„Biała księga nieruchomości” to dokument, w którym miasto szczegółowo opisało zreprywatyzowane nieruchomości.

Podczas sesji Rady Miasta Krakowa prezydent Jacek Majchrowski zaprezentował kompleksowy dokument opisujący miejskie nieruchomości, przejęte na rzecz Skarbu Państwa i Gminy Miejskiej Kraków. „Biała księga nieruchomości krakowskich” obejmuje 549 obiektów wyłonionych spośród 1200 akt spraw, które udało się zakończyć. Zadania podjęli się urzędnicy powołanego w czerwcu 2016 r. Biura Przejmowania Mienia i Rewindykacji UMK.

Zainteresowanie losami krakowskich nieruchomości to m.in. skutek afer, jakie odkryto przy okazji reprywatyzacji w Warszawie, co skłoniło do przyjrzenia się sytuacji także w stolicy Małopolski. Prezydent Majchrowski zlecił opracowanie „Białej księgi”, która w pierwszej części obejmuje pomyślnie zakończone postępowania, w których prawa własności przyznano Skarbowi Państwa lub miastu Kraków.

W zestawieniu pojawiły się zarówno budynki, jak i działki, a zawarte w materiale informacje są źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób przejęto daną nieruchomość, w oparciu o jaki tryb – np. spadek, zasiedzenie, układ odszkodowawczy itp.). Oprócz tego odnotowywane są dane dotyczące ewentualnego zainteresowania prokuratury lub policji.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-03-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

ciekawy ⋅ 20-03-2018 | 08:18

i co tam jest? Jakieś krakowskie aferki? :)

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Gdańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Łańcuckilokale użytkowe na wynajem gmina Białogardmieszkania na wynajem gmina Kijedomy na wynajem w Wytrzyszczkachdomy na wynajem w Gostudzmieszkania na wynajem w Godlewo-Gudosze

Deweloperzy

);