Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków udostępnił „Białą księgę”

Magdalena Hojniak | 2018-03-14

Kraków udostępnił „Białą księgę”

„Biała księga nieruchomości” to dokument, w którym miasto szczegółowo opisało zreprywatyzowane nieruchomości.

Podczas sesji Rady Miasta Krakowa prezydent Jacek Majchrowski zaprezentował kompleksowy dokument opisujący miejskie nieruchomości, przejęte na rzecz Skarbu Państwa i Gminy Miejskiej Kraków. „Biała księga nieruchomości krakowskich” obejmuje 549 obiektów wyłonionych spośród 1200 akt spraw, które udało się zakończyć. Zadania podjęli się urzędnicy powołanego w czerwcu 2016 r. Biura Przejmowania Mienia i Rewindykacji UMK.

Zainteresowanie losami krakowskich nieruchomości to m.in. skutek afer, jakie odkryto przy okazji reprywatyzacji w Warszawie, co skłoniło do przyjrzenia się sytuacji także w stolicy Małopolski. Prezydent Majchrowski zlecił opracowanie „Białej księgi”, która w pierwszej części obejmuje pomyślnie zakończone postępowania, w których prawa własności przyznano Skarbowi Państwa lub miastu Kraków.

W zestawieniu pojawiły się zarówno budynki, jak i działki, a zawarte w materiale informacje są źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób przejęto daną nieruchomość, w oparciu o jaki tryb – np. spadek, zasiedzenie, układ odszkodowawczy itp.). Oprócz tego odnotowywane są dane dotyczące ewentualnego zainteresowania prokuratury lub policji.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-03-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

ciekawy ⋅ 20-03-2018 | 08:18

i co tam jest? Jakieś krakowskie aferki? :)

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Enklawa Białowieska
Sand Hotel ****
Willa Słowicza
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Budynek mieszkalny przy ul....
Domy Piltza 16

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Kolneńskilokale użytkowe na wynajem powiat Oleskimieszkania na wynajem gmina Ozorkówdomy na wynajem gmina M. Mysłowicemieszkania na wynajem w Kalnicydomy na sprzedaż w Bizorędkimieszkania na sprzedaż w Sadkowie

Deweloperzy