Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: szkół opróżnianie

2006-12-13

Kraków: szkół opróżnianie

W 70 proc. krakowskich szkół, przedszkoli i żłobków są mieszkania służbowe zajmowane przez lokatorów często niezwiązanych z oświatą. Miasto zaczyna je odzyskiwać. W pierwszym etapie chce przejąć 40 z 300.

W 70 proc. krakowskich szkół, przedszkoli i żłobków są mieszkania służbowe zajmowane przez lokatorów często niezwiązanych z oświatą. Miasto zaczyna je odzyskiwać. W pierwszym etapie chce przejąć 40 z 300 – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Kiedyś były to służbowe mieszkania dyrektorów, woźnych lub nauczycieli – czytamy. Dziś często zajmują je osoby zupełnie niezwiązane z oświatą. Jeszcze do niedawna urzędnicy nie mieli pomysłu na rozwiązanie problemu. W uchwalonym na wiosnę wieloletnim programie dotyczącym mieszkalnictwa znalazł się jednak zapis o tym, że rocznie co najmniej 10 proc. lokali komunalnych będzie przyznawanych osobom mieszkającym w szkołach. W pierwszej kolejności Miasto zamierza odzyskać pomieszczenia w instytucjach, w których brakuje miejsca na klasy, świetlice czy biblioteki.

Odzyskiwanie pomieszczeń nie wszędzie przebiega łatwo – twierdzi gazeta – lokatorzy na przenosiny do mieszkania komunalnego muszą wyrazić zgodę. Wiele mieszkań zajmują osoby w podeszłym wieku. Problem stanowią też lokatorzy niemający umowy najmu czy z długami.

Źródło: Joanna Jałowiec, „Gazeta Wyborcza”, 12.12.2006 | 2006-12-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniahale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Oleskilokale użytkowe na wynajem powiat Puławskimieszkania na sprzedaż gmina Suchańdomy na sprzedaż gmina Kamieńmieszkania na sprzedaż w Gulinkumieszkania na wynajem w Białym Dunajcumieszkania na sprzedaż w Mierucinku

Deweloperzy

);