Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków pozbywa się ekstralokali

2006-06-23

Kraków pozbywa się ekstralokali

Dla jednorazowego zysku Miasto Kraków może zarżnąć kurę znoszącą złote jaja, czyli zamienić kolejne lokale w ścisłym centrum na mieszkania komunalne.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", dla jednorazowego zysku miasto może zarżnąć kurę znoszącą złote jaja, czyli zamienić kolejne lokale w ścisłym centrum na mieszkania komunalne. Ścisłe centrum Krakowa to bowiem jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce. Każdy z lokali, które tu działają, jest wart nawet kilka milionów złotych. 202 z nich należą do miasta. Zgodnie z uchwałą rady miasta nie mogą być sprzedane. Kupcy znaleźli jednak sposób na obejście przepisów. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", proponują oni miastu lokale mieszkalne na zamianę. Tak postąpili między innymi dotychczasowi najemcy lokalu przy ul. Floriańskiej 32, którzy stali się jego właścicielami w zamian za 19 mieszkań z przeznaczeniem na lokale komunalne. Miasto twierdzi, że to świetny interes. Specjaliści od nieruchomości nie mogą w to uwierzyć. Najemcy ustawiają się bowiem tutaj w kolejce, sami podbijają czynsz i ceny błyskawicznie idą w górę, a miasto się tych pieniędzy pozbawia. Co roku z tytułu najmu lokali użytkowych do kasy miasta wpływa 40 mln zł. Stawki czynszowe ustalone przez miasto wynoszą tu od 51 zł za m kw. (stawka wyjściowa do przetargu), w niektórych lokalach sięgają nawet 200 zł za m kw. Tymczasem do magistratu trafiły dwa kolejne wnioski o zamianę.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" 20.06.2006 | 2006-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniakamienice na wynajemkamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat Lubińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Międzyrzeckimieszkania na wynajem gmina Prószkówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Iwonicz-Zdrójdomy na sprzedaż w Jagodadomy na sprzedaż w Sławskumieszkania na wynajem w Lubczy

Deweloperzy

);