Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: pierwszy podziemny parking – za trzy lata

2006-11-27

Kraków: pierwszy podziemny parking – za trzy lata

Miasto Kraków podpisało umowę z hiszpańską firmą Ascan, która ma zbudować podziemny parking pod pl. Na Groblach, nieopodal Wawelu.

Miasto Kraków podpisało umowę z hiszpańską firmą Ascan, która ma zbudować podziemny parking pod pl. Na Groblach, nieopodal Wawelu – informuje Gazeta.pl.

Jak czytamy, parking ma być dwukondygnacyjny, zmieści się na nim 600 aut. Pierwsze samochody mają zjechać pod ziemię jesienią 2009 r. Kiedy skończy się budowa, będziemy na niego wjeżdżać od ul. Powiśle. Co ważne, po wybudowaniu parkingu firma Ascan ma odtworzyć istniejące na placu boiska sportowe. Umowa podpisana w imieniu miasta przez wiceprezydenta Tadeusza Trzmiela to koncesja na budowę, a później użytkowanie parkingu.

Dzięki koncesji Kraków nie zapłaci za budowę, a wykonawca zarobi na inwestycji, pobierając opłaty za parkujące tam samochody. Inwestycja będzie kosztowała Hiszpanów 62,7 mln zł i będą oni mieli prawo do użytkowania parkingu aż przez 70 lat. W zamian za to będą płacić miastu podatek od nieruchomości i wyremontują wszystkie ulice i chodniki wokół placu. Powstaną też w tym miejscu nowoczesne obiekty sportowe.

Pierwsze prace mają ruszyć jesienią przyszłego roku.

Źródło: Gazeta.pl, 26.11.2006 | 2006-11-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości do kupieniagaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Tomaszowskidomy na wynajem powiat Gorlickimieszkania na wynajem gmina Zgorzelecdomy na wynajem gmina Walcemieszkania na sprzedaż w Stużno-Koloniidomy na sprzedaż w Królachmieszkania na wynajem w Łubianym

Deweloperzy

);