Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków obrasta w hotele

2006-08-08

Kraków obrasta w hotele

50 nowych hoteli w mieście? Tyle wniosków od hotelarzy trafiło ostatnio do krakowskiego magistratu. Prawdziwą ekspansję pod Wawelem planuje Orbis, który myśli m.in. o wyburzeniu hotelu Cracovia.

50 nowych hoteli w mieście? Tyle wniosków od hotelarzy trafiło ostatnio do krakowskiego magistratu. Prawdziwą ekspansję pod Wawelem planuje Orbis, który myśli m.in. o wyburzeniu hotelu Cracovia – donosi “Gazeta Wyborcza”.

Zapowiada się kolejny rekordowy sezon turystyczny. Rośnie napędzany tanimi liniami ruch, rosną i hotele. Niektóre mogą jednak zniknąć, jak Cracovia. Decyzja o rozbiórce jednego z najbardziej znanych budynków w mieście jeszcze jednak nie zapadła, a właściciel – Orbis Grupa Hotelowa – ma wiele pomysłów, nawet sprzedaż działki.

Jakie więc to plany? Powstanie kilka nowych hoteli w barwach międzynarodowych sieci, m.in. Ibis i Etap. Pierwszy stanie naprzeciw biurowca Galileo przy ul. Armii Krajowej, kolejne dwa w Nowym Mieście. - Będziemy też zmieniać Hotel Francuski przy ul. Pijarskiej. Otrzyma pięć gwiazdek i przejdzie do sieci Sofitel – mówi Gazecie Kaja Szwykowska z warszawskiej centrali Orbisu.

– Hotelowe plany zgłasza też coraz więcej światowych i polskich firm – podkreśla inna rozmówczyni Gazety Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Turystyki. – Mamy prawie 50 wniosków o budowę nowych obiektów hotelowych! Duże hotele widzą wszyscy, ale tworzą się też setki miejsc noclegowych w małych hotelach i hostelach. W ciągu roku powstawało u nas dwa tysiące miejsc noclegowych w takich obiektach. Szacujemy, że w ciągu roku w Krakowie może przenocować już 5 mln turystów – dodaje.

Źródło: Wojciech Pelowski, “Gazeta Wyborcza”, 31.07.2006 | 2006-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Malborskimieszkania na sprzedaż powiat Biłgorajskimieszkania na sprzedaż gmina Świecielokale użytkowe na sprzedaż gmina Grodziskmieszkania na sprzedaż w Gałęzowiedomy na sprzedaż w Płonce Poleśnejmieszkania na wynajem w Wilczej Wólce

Deweloperzy

);