Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków obrasta w hotele

2006-08-08

Kraków obrasta w hotele

50 nowych hoteli w mieście? Tyle wniosków od hotelarzy trafiło ostatnio do krakowskiego magistratu. Prawdziwą ekspansję pod Wawelem planuje Orbis, który myśli m.in. o wyburzeniu hotelu Cracovia.

50 nowych hoteli w mieście? Tyle wniosków od hotelarzy trafiło ostatnio do krakowskiego magistratu. Prawdziwą ekspansję pod Wawelem planuje Orbis, który myśli m.in. o wyburzeniu hotelu Cracovia – donosi “Gazeta Wyborcza”.

Zapowiada się kolejny rekordowy sezon turystyczny. Rośnie napędzany tanimi liniami ruch, rosną i hotele. Niektóre mogą jednak zniknąć, jak Cracovia. Decyzja o rozbiórce jednego z najbardziej znanych budynków w mieście jeszcze jednak nie zapadła, a właściciel – Orbis Grupa Hotelowa – ma wiele pomysłów, nawet sprzedaż działki.

Jakie więc to plany? Powstanie kilka nowych hoteli w barwach międzynarodowych sieci, m.in. Ibis i Etap. Pierwszy stanie naprzeciw biurowca Galileo przy ul. Armii Krajowej, kolejne dwa w Nowym Mieście. - Będziemy też zmieniać Hotel Francuski przy ul. Pijarskiej. Otrzyma pięć gwiazdek i przejdzie do sieci Sofitel – mówi Gazecie Kaja Szwykowska z warszawskiej centrali Orbisu.

– Hotelowe plany zgłasza też coraz więcej światowych i polskich firm – podkreśla inna rozmówczyni Gazety Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Turystyki. – Mamy prawie 50 wniosków o budowę nowych obiektów hotelowych! Duże hotele widzą wszyscy, ale tworzą się też setki miejsc noclegowych w małych hotelach i hostelach. W ciągu roku powstawało u nas dwa tysiące miejsc noclegowych w takich obiektach. Szacujemy, że w ciągu roku w Krakowie może przenocować już 5 mln turystów – dodaje.

Źródło: Wojciech Pelowski, “Gazeta Wyborcza”, 31.07.2006 | 2006-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Nowy Sączdomy na sprzedaż powiat Łańcuckidomy na sprzedaż gmina Jasionówkadomy na wynajem gmina Orchowomieszkania na wynajem w Ponurychmieszkania na sprzedaż w Dłużcumieszkania na sprzedaż w Chodubce

Deweloperzy

);