Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: Nowy pomysł na Szkieletora

2007-11-15

Kraków: Nowy pomysł na Szkieletora

Niespełniony relikt powojennej wizji budowy wielkiego Krakowa z brzydkiego kaczątka ma, zdaniem obecnych właścicieli, przeobrazić się w nowy symbol miasta.

Niespełniony relikt powojennej wizji budowy wielkiego Krakowa z brzydkiego kaczątka ma, zdaniem obecnych właścicieli, przeobrazić się w nowy symbol miasta. Inwestorzy chcą, aby zmodernizowany obiekt był gotowy na Euro 2012 – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Działka, na której znajduje się wieżowiec, należy obecnie do spółki TreiMorfa, która zawiązała się po to, by przebudować "szkieletora". Większościowym udziałowcem jest Verity Development, natomiast lokalnym partnerem są architekci z GD&K Group – czytamy. Deweloperzy planują gruntowną modernizację budynku, który miałby zmienić się w nowy charakterystyczny punkt Krakowa. W tym celu inwestorzy zaprosili do współpracy niemieckiego projektanta Hansa Kollhofa. Jego historyzująca maniera architektoniczna ma, ich zdaniem, stworzyć nową jakość w uszanowaniu dla istniejących kontekstów.

Modernizacja ma polegać na obudowaniu szkieletu kamienną elewacją oraz podwyższeniem konstrukcji z istniejących 92 metrów do nawet 130, co miałoby nadać mu wygląd amerykańskich drapaczy chmur budowanych w latach 60. Obecnie trwają ustalenia co do ostatecznych gabarytów budynku. Decydujący głos ma tu wojewódzki konserwator zabytków Jan Janczykowski – dodaje gazeta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 14.11.2007 r. | 2007-11-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Łukowskimieszkania na sprzedaż powiat Krośnieńskimieszkania na wynajem gmina Skalbmierzdomy na wynajem gmina Nowe Miastomieszkania na wynajem w Kaczyn-Herbasachdomy na wynajem w Nurczyk-Koloniamieszkania na wynajem w Zelwie

Deweloperzy

);