Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: Lokale komunalne w 2006 roku

2007-02-02

Kraków: Lokale komunalne w 2006 roku

W ubiegłym roku Wydział Mieszkalnictwa krakowskiego Urzędu Miasta przyznał w sumie 680 lokali mieszkalnych. Ponad jedną trzecią z nich stanowiły lokale socjalne.


W ubiegłym roku Wydział Mieszkalnictwa krakowskiego Urzędu Miasta przyznał w sumie 680 lokali mieszkalnych. Ponad jedną trzecią z nich stanowiły lokale socjalne, w tym 171 przyznanych w wyniku sądowych wyroków eksmisyjnych uprawniających do otrzymania lokalu socjalnego. Ponad 120 lokali przydzielono z tytułu „niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych”, 30 – jako lokale zamienne. Przyznano również dwa mieszkania jako pomieszczenia tymczasowe oraz dwa – dla repatriantów z Kazachstanu. W ramach dwóch edycji „Programu Zamian” nowi lokatorzy otrzymali 109 mieszkań.

Dla porównania, w 2005 roku gmina przekazała 449 lokali mieszkalnych, a rok wcześniej – 456.

Ponadto w ubiegłym roku Wydział Mieszkalnictwa UMK wydał około 1200 skierowań do zawarcia umowy najmu lokalu, w tym m.in.: 410 potwierdzeń tytułu prawnego do zajmowanego lokalu, 305 regulacji tytułu prawnego po śmierci najemcy oraz 283 regulacje tytułu prawnego mieszkań zakładowych.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" 3/2007 | 2007-02-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażdomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Krakówdomy na sprzedaż powiat M. Jaworznolokale użytkowe na sprzedaż gmina Haczówmieszkania na sprzedaż gmina Ćmielówmieszkania na wynajem w Piastach Wielkichmieszkania na wynajem w Mirowie Dużymdomy na wynajem w Michałowie

Deweloperzy

);