Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków Liderem Transportu Publicznego

Magdalena Hojniak | 2018-10-26

Kraków Liderem Transportu Publicznego

Doceniono ekologiczny transport w Krakowie. Prezydent Jacek Majchrowski odebrał statuetkę Lidera Transportu Publicznego.

Działania, jakie podjęto w Krakowie w związku z transportem ekologicznym, zostały nagrodzone przez Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego (PZPTP). Odbierając wyróżnienie, prezydent Jacek Majchrowski przypomniał, że to stolica Małopolski jako pierwsze miasto w Polsce uruchomiła regularną linię, w ramach której kursują jedynie pojazdy elektryczne. Oprócz tego to właśnie na krakowskich ulicach po raz pierwszy pojawił się autobus przegubowy, działający dzięki napędowi elektrycznemu. Z kolei przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPTP Tomasz Fulara zwrócił uwagę na działalność Majchrowskiego w zakresie ekologicznego transportu, a zrealizowane dotychczas przedsięwzięcia określił jako innowacyjne, efektywne i podkreślił ich znaczenie społeczne.

Istotny jest również fakt, iż działające na terenie Krakowa autobusy ekologiczne odpowiadają najwyższym europejskim normom. Ponadto zakupione pojazdy posiadają najwyższe oceny ekspertów. W 2017 r. stolica Małopolski pozyskała 17 tego typu autobusów, co przyczyniło się do uzyskania tytułu lidera w tej kategorii.

W ostatnim czasie zrobiło sie głośno w związku ze słowami Mateusza Morawieckiego, który zarzucił prezydentowi Krakowa brak działań w walce o czyste powietrze.  

Źródło: KRN.pl | 2018-10-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na sprzedażdziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Zamośćdomy na wynajem powiat Białobrzeskimieszkania na sprzedaż gmina Pieszycemieszkania na sprzedaż gmina Żukowomieszkania na wynajem w Kunowiedomy na wynajem w Leszczydole Starymmieszkania na wynajem w Nowym Kowalewie

Deweloperzy

);