Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej

Adrianna Szydło | 2019-06-11

Kraków laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej
Kraków z nagrodą EkoTrendy

Narodowa Rada Ekologiczna przyznała miastu Kraków nagrodę „Ekojanosik – Zielona Wstęga Polski”.

Kraków prowadzi wiele działań mających na celu poprawę jakości środowiska. Starania te doceniła Narodowa Rada Ekologiczna, która przekazała miastu nagrodę „Ekojanosik – Zielona Wstęga Polski”. Przyznawana jest ona jako wyróżnienie dla samorządów, osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych, które prowadzą skuteczne działania na rzecz polepszenia stanu środowiska. Ponadto ma ona na celu także poprawę świadomości ekologicznej mieszkańców.

Kraków zyskał uznanie za programy poprawy jakości powietrza, a także wdrożenie rozwiązań niskoemisyjnego transportu publicznego.

Innym przykładem proekologicznych działań miasta jest prowadzenie innowacyjnych badań spalin. Kraków, jako jedyne miasto w Polsce, wykorzystuje do tego celu metodę teledetekcji, która cieszy się też powodzeniem za granicą, w tym w Londynie czy Zurychu. Dzięki niej można poznać szczegółowe dane, dotyczące spalin emitowanych przez pojazdy poruszające się po mieście.

Mamy nadzieję uzyskać odpowiedź na pytanie, które grupy pojazdów emitują największe zanieczyszczenia. Z punktu widzenia Zarządu Transportu Publicznego szczególnie kładziemy nacisk na porównanie pojazdów transportu zbiorowego, tj. autobusów komunikacji miejskiej, autobusów komunikacji regularnej i autokarów, z samochodami osobowym – mówi Łukasz Franek, dyrektor ZTP.

Po zakończeniu badań, które przewidziane jest na koniec czerwca, firma Turbospec będzie miała za zadanie opracowanie i przedstawienie wyników.

Źródło: KRN.pl | 2019-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Częstochowalokale użytkowe na wynajem powiat M. Białystokmieszkania na sprzedaż gmina Turośllokale użytkowe na wynajem gmina Ryjewodomy na wynajem w Lęborkudomy na sprzedaż w Kłopociedomy na sprzedaż w Troskach

Deweloperzy

);