Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: dużo chętnych, mało używanych mieszkań

2006-07-28

Kraków: dużo chętnych, mało używanych mieszkań

Moda na Kraków trwa. Miasto się rozwija, przyciąga kolejnych mieszkańców i zagranicznych inwestorów. A ofert mieszkaniowych jest niewiele, również z rynku wtórnego. W efekcie ceny bez przerwy rosną.

Moda na Kraków trwa. Miasto się rozwija, przyciąga kolejnych mieszkańców i zagranicznych inwestorów. A ofert mieszkaniowych jest niewiele, również z rynku wtórnego. W efekcie ceny bez przerwy rosną – podaje portal Gazeta.pl. Kupno lokalu opłaca się dziś bardziej niż jego wynajem, sprzyja temu łagodna polityka kredytowa banków. Całkowity koszt raty kredytowej jest często mniejszy niż wynajęcie mieszkania. Ze względu na brak wystarczającej liczby ofert nie ma mowy o stabilizacji cen nieruchomości w Krakowie. Zdaniem analityków przy utrzymaniu popytu na dotychczasowym poziomie ceny mogą rosnąć średnio 10-15% rocznie.

Rynek nieruchomości w Krakowie długo jeszcze nie zaspokoi potrzeb klientów – czytamy dalej. Brak planów zagospodarowania przestrzennego sprawia, że rynek pierwotny jest tu właściwie w powijakach. Przeciągające się w nieskończoność procedury urzędowe i długie oczekiwanie na pozwolenie na budowę nowego M sprawiają, że mieszkania używane bardzo szybko znajdują nabywców.

Na rynku wtórnym szczególnym zainteresowaniem cieszą się dwupokojowe mieszkania do 50 m kw. Takie lokale są sprzedawane często niemal na pniu. Stale rosnące ceny nie odstraszają kupujących.

W 2003 r. dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 46 m kw. w Krakowie można było kupić za około 110-120 tys. zł. W 2004 r. trzeba było za nie wydać ok. 15 tys. zł więcej. Dziś na mieszkanie o pow. 35-38 m kw. trzeba przeznaczyć ok. 170-220 tys. zł; mieszkanie o pow. 40-48 m kw. kosztuje 220-260 tys. zł.

Źródło: Aneta Zadroga, „Gazeta Wyborcza”, 26-07-2006 | 2006-07-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kościerskimieszkania na sprzedaż powiat Kluczborskimieszkania na sprzedaż gmina Sztutowolokale użytkowe na sprzedaż gmina Korczynadomy na wynajem w Zdrojkudomy na sprzedaż w Kłodniamieszkania na sprzedaż w Bogurzynku

Deweloperzy

);