Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków bez alkoholu nocą

Magdalena Hojniak | 2019-08-12

Kraków bez alkoholu nocą

Właściciele sklepów dołączają do Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży. Czy to zmieni sytuację w mieście?

Kraków za pomocą uchwały we wrześniu 2018 r. chciał ograniczyć sprzedaż alkoholu na terenie Kazimierza i w centrum miasta w godzinach od 22.00 do 6.00. Pomysł został zaskarżony przez przedsiębiorców, a na rozstrzygnięcie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, do którego wpłynęła sprawa, nastąpi za ok. 2 lata.

Tymczasem od 1 września br. zacznie obowiązywać porozumienie o odpowiedzialnej sprzedaży. Przystępujący do niego sprzedawcy deklarują, że w ich sklepach od północy do 5.30 nie będzie można kupić napojów alkoholowych. Obecnie w programie bierze udział 89 punktów z alkoholem.

Jaką korzyść będą z tego czerpać właściciele sklepów? Miasto zorganizuje dla nich nieodpłatne szkolenia, a także zadba o lepszą współpracę z strażą miejską czy policją w sytuacjach wymagających interwencji. Planowane jest też wsparcie mediacyjne na wypadek sporów sprzedawców z mieszkańcami w związku z handlem alkoholem. Przedsiębiorcy będą mieli obowiązek korzystania z usług firmy ochroniarskiej i zainstalowania przycisku antynapadowego.

Za pomocą porozumienia o odpowiedzialnej sprzedaży władze miasta chcą się uporać z problematycznymi zajściami będącymi skutkiem nadużywania alkoholu, szczególnie w godzinach nocnych. Działania mają na celu poprawę jakości życia krakowian zamieszkujących narażone na hałas części miasta.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Średzkidomy na sprzedaż powiat Wieruszowskimieszkania na wynajem gmina Iwaniskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Ostródamieszkania na wynajem w Obledomy na wynajem w Trzebiniidomy na wynajem w Budach

Deweloperzy

);