Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kosztowne drogi

2011-03-04

Kosztowne drogi

Ostatnia zmiana w ustawie o VAT przyniosła między innymi opodatkowanie dróg budowanych na osiedlach, co przełoży się na wzrost cen mieszkań.

Ostatnia zmiana w ustawie o VAT przyniosła między innymi opodatkowanie dróg budowanych na osiedlach, co przełoży się na wzrost cen mieszkań.

Od kwietnia tego roku zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy, która przewiduje, że infrastruktura przekazywana nieodpłatnie gminom przez deweloperów będzie obłożona 23 proc. VAT. Wiele wskazuje na to, że podatek zostanie uwzględniony przez deweloperów w cenach mieszkań – podaje „Parkiet”.
 
Do tej pory inwestorzy budujący drogi dojazdowe do osiedli czy centrów handlowych, które przekazywane były później gminom, mogli liczyć na zwolnienie z podatku. Po zmianach wybudowanie takiej drogi będzie równoznaczne z dołożeniem do inwestycji 23 proc.

 

Źródło: „Parkiet” | 2011-03-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Krośnieńskidomy na wynajem powiat Nowomiejskilokale użytkowe na wynajem gmina Marklowicedomy na wynajem gmina Żerkówmieszkania na sprzedaż w Cudzynowicachdomy na sprzedaż w Dosłońcachmieszkania na wynajem w Zakroczymie

Deweloperzy

);