Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kościół jak dacza

2007-10-08

Kościół jak dacza

Rosnące ceny materiałów budowlanych i robocizny to dziś prawdziwa zmora nie tylko polskich budowniczych, lecz i stawiających nowe kościoły księży. Z tego powodu do końca roku powstanie w Polsce jedynie sześć świątyń, choć planowana była budowa dziewiętnastu.

Rosnące ceny materiałów budowlanych i robocizny to dziś prawdziwa zmora nie tylko polskich budowniczych, lecz i stawiających nowe kościoły księży – donosi dziennik „Metro”. Z tego powodu do końca roku powstanie w Polsce jedynie sześć świątyń, choć planowana była budowa dziewiętnastu.

Aby ratować sytuację, księża porzucają drogi cement, cegły i beton na rzecz drewna – czytamy dalej. Takie działanie może obniżyć koszty budowy nawet dwukrotnie. Jesteśmy zatem świadkami rewolucji w budownictwie sakralnym.

Jak informuje „Metro”, w tym wypadku mamy do czynienia z tzw. metodą kanadyjską. Polega ona na budowaniu całej konstrukcji – od szkieletu, po ściany i stropy – z drewna. W Polsce do tej pory stawiano w ten sposób głównie domki letniskowe. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych za pomocą metody kanadyjskiej została zbudowana ponad połowa kościołów.

Źródło: „Metro” 03.10.2007 | 2007-10-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Słupskmieszkania na sprzedaż powiat M. Białystokdomy na wynajem gmina Kołolokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Wrocławmieszkania na sprzedaż w Bagienkachmieszkania na sprzedaż w Gromicachmieszkania na sprzedaż w Klwatce Szlacheckiej

Deweloperzy

);