Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kościelny ciąg dalszy

2011-08-17

Kościelny ciąg dalszy

CBA złożyło doniesienie do prokuratury o kolejnych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Komisji Majątkowej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do Prokuratury Generalnej doniesienie o podejrzeniu popełnienie przestępstwa w kolejnych sześciu sprawach związanych z funkcjonowaniem Komisji Majątkowej. Zastrzeżenia śledczych wzbudziło przekazanie Kościołowi, pomimo niewystarczającego udowodnienia roszczeń, nieruchomości o powierzchni 2000 ha w centrum Warszawy. Z kolei w Żorach na Śląsku przekazano nieruchomości o powierzchni 360 ha, choć postępowanie dotyczyło roszczenia o 42 ha.

Prokuratura Generalna przekazała dokumentację poszczególnych spraw do rozpatrzenia prokuraturom apelacyjnym, właściwym dla regionów, których dotyczą. Mają one dokładniej zbadać doniesienia CBA i podjąć decyzje o wszczęciu lub umorzeniu postępowania.

Komisja Majątkowa zajmowała się zwracaniem majątku Kościołowi. W jej skład wchodzili przedstawiciele duchowieństwa oraz rządu. Orzeczenia komisji były wielokrotne kwestionowane. Wskazywano przede wszystkim na sprzeczną z prawem jednoinstancyjność podejmowanych przez nią decyzji. Od jesieni ubiegłego roku CBA prowadzi postępowanie wyjaśniające nieprawidłowości w działaniach komisji. Do tej pory śledczy zgłosili 28 spraw, w których mogło dojść do przekroczenia prawa.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Wadowickidomy na wynajem powiat Raciborskimieszkania na wynajem gmina Radzyń Podlaskilokale użytkowe na wynajem gmina Bolesławiecmieszkania na sprzedaż w Kniejamieszkania na wynajem w Gierłożumieszkania na sprzedaż w Żabnie

Deweloperzy

);