Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kościelny ciąg dalszy

2011-08-17

Kościelny ciąg dalszy

CBA złożyło doniesienie do prokuratury o kolejnych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Komisji Majątkowej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do Prokuratury Generalnej doniesienie o podejrzeniu popełnienie przestępstwa w kolejnych sześciu sprawach związanych z funkcjonowaniem Komisji Majątkowej. Zastrzeżenia śledczych wzbudziło przekazanie Kościołowi, pomimo niewystarczającego udowodnienia roszczeń, nieruchomości o powierzchni 2000 ha w centrum Warszawy. Z kolei w Żorach na Śląsku przekazano nieruchomości o powierzchni 360 ha, choć postępowanie dotyczyło roszczenia o 42 ha.

Prokuratura Generalna przekazała dokumentację poszczególnych spraw do rozpatrzenia prokuraturom apelacyjnym, właściwym dla regionów, których dotyczą. Mają one dokładniej zbadać doniesienia CBA i podjąć decyzje o wszczęciu lub umorzeniu postępowania.

Komisja Majątkowa zajmowała się zwracaniem majątku Kościołowi. W jej skład wchodzili przedstawiciele duchowieństwa oraz rządu. Orzeczenia komisji były wielokrotne kwestionowane. Wskazywano przede wszystkim na sprzeczną z prawem jednoinstancyjność podejmowanych przez nią decyzji. Od jesieni ubiegłego roku CBA prowadzi postępowanie wyjaśniające nieprawidłowości w działaniach komisji. Do tej pory śledczy zgłosili 28 spraw, w których mogło dojść do przekroczenia prawa.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Dzierżoniowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Tarnobrzegdomy na wynajem gmina Puchaczówdomy na wynajem gmina Lubańdomy na sprzedaż w Władysławowiedomy na wynajem w Charzewiedomy na wynajem w Smogorzewie

Deweloperzy

);