Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Korzystniejsze opodatkowanie najmu

2009-12-04

Korzystniejsze opodatkowanie najmu

Od 1 stycznia nie będzie 20-proc. stawki ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów z najmu.

Od 1 stycznia nie będzie 20-proc. stawki ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów z najmu – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Jak czytamy dalej, od przyszłego roku będzie obowiązywała jedna, 8,5-proc. stawka ryczałtu od przychodów z najmu niezwiązanego z działalnością gospodarczą. Senat przyjął ustawę o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Nowelizuje ona m.in. ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Obecnie reguluje ona dwie stawki ryczałtu z najmu, tj. 8,5-proc. dla przychodów nieprzekraczających rocznie równowartości 4 tys. euro oraz 20 proc. dla przychodów przekraczających tę kwotę – dodaje dziennik.
 
Jednolita 8,5-proc. stawka podatku będzie miała zastosowanie do zawieranych przez osoby prywatne (poza prowadzoną działalnością) umów najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, które podlegają przepisom ustawy o podatku zryczałtowanym oraz w przypadku zawierania umów najmu okazjonalnego – czytamy.
 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 4.12.2009 | 2009-12-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Sosnowieclokale użytkowe na wynajem powiat Łańcuckimieszkania na wynajem gmina Tokarnialokale użytkowe na sprzedaż gmina Golczewomieszkania na sprzedaż w Schodniimieszkania na wynajem w Piórach Wielkichmieszkania na wynajem w Bałowie

Deweloperzy

);