Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kontrowersje wokół opolskiego żłobka

2011-08-04

Kontrowersje wokół opolskiego żłobka

Władze Opola postanowiły wybudować żłobek na terenie dawnego wysypiska śmieci. Decyzja ta budzi duże obawy.

Władze Opola postanowiły wybudować żłobek na terenie dawnego wysypiska śmieci. Decyzja ta budzi duże obawy i zastrzeżenia ze strony mieszkańców i ekspertów. Żłobek ma być wybudowany w przeciągu 4 miesięcy – takie są zalecenia ministra pracy i polityki społecznej. W ramach projektu „Maluch” przekazał na ten cel 605 tys. zł dofinansowania, pod warunkiem, że do 2 grudnia 2011 r. zostaną ukończone prace budowlane. Cały projekt kosztować będzie ok. 2,7 mln zł. Początkowo placówka będzie mogła przyjąć 50 dzieci, a w przyszłości planuje rozbudowę.

Problemem jest jednak lokalizacja przyszłego żłobka. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w tym miejscu przez wiele lat było wysypisko śmieci, gdzie wyrzucano odpady z pól, śmieci, a nawet azbest. Specjaliści z Politechniki Opolskiej przestrzegają przez przeprowadzaniem tam jakichkolwiek inwestycji. Według nich dawne tereny wysypisk mogą produkować szkodliwy dla ludzi biogaz lub stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ pod powierzchnią ziemi, jaką został przysypany, wytwarza się metan i dioksyny. Władze miasta są odmiennego zdania. Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola nie widzi przeciwwskazań, żeby wybudować tam żłobek. Według władz teren jest bezpieczny i nigdy nie było tak wysypiska śmieci, tylko dzikie składowisko odpadów.

Tymczasem, zgodnie z planem, prace nad budową żłobka rozpoczęły się 2 sierpnia. Do Sanepidu trafił wniosek z prośbą o wszczęcie postępowania kontrolnego na terenie budowy placówki. Rzeczniczka Inspektoratu zapewniła, że urząd zajmie się sprawą i rozpatrzy złożony wniosek.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-08-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. st. Warszawalokale użytkowe na wynajem powiat M. Piotrków Trybunalskidomy na sprzedaż gmina Polanica-Zdrójmieszkania na wynajem gmina Gorlicemieszkania na wynajem w Bukówcemieszkania na sprzedaż w Gosławiedomy na wynajem w Piersku

Deweloperzy

);