Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kontroler w mieszkaniu

2011-02-25

Kontroler w mieszkaniu

Przez rok w bloku komunalnym przy ul. Szancera 5 w Ursusie komputer będzie przypominał m. in. o zgaszeniu światła, zamknięciu okna czy wyłączeniu telewizora.

Przez rok w bloku komunalnym przy ul. Szancera 5 w Ursusie komputer będzie przypominał m. in. o zgaszeniu światła, zamknięciu okna czy wyłączeniu telewizora. Włączony do unijnego programu badawczego „E3 SoHo”, blok ma wykazać, czy program jest skuteczny i czy rzeczywiście wpłynie na zmniejszenie wysokości rachunków płaconych przez lokatorów.

W marcu w 16 wybranych mieszkaniach zostaną zainstalowane czujniki, które będą mierzyć zużycie energii elektrycznej oraz cieplnej, a także ciepłej wody. Analizie zostaną poddane m.in. poziom nasłonecznienia, temperatura i wilgotność mieszkań – czytamy w Życiu Warszawy”.

Zamontowany w pomieszczeniach komputer podłączony do czujników będzie informował mieszkańca, który np. wyszedł z pokoju, zostawiając włączone światło, i przez dłuższy czas do niego nie wraca, żeby światło wyłączył. Program ma więc zmniejszyć rachunki zużycia energii i wody, ale ma też zmienić nieoszczędne przyzwyczajenia. Po analizie wyników okaże się, czy warto program wcielać w życie, tym bardziej, że jest on dość kosztowny. UE przeznaczyła dała Warszawie na ten cel 600 tys. zł.

Źródło: „Życie Warszawy”, 22.02.2011 | 2011-02-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki na sprzedażgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Świnoujścielokale użytkowe na sprzedaż powiat Oleskidomy na sprzedaż gmina Brzosteklokale użytkowe na wynajem gmina Wyśmierzycemieszkania na sprzedaż w Jadwiżyniemieszkania na wynajem w Barczewkudomy na wynajem w Moszczenicy

Deweloperzy

);