Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konsultacje przeciwpożarowe przy budowie hoteli

2009-08-21

Konsultacje przeciwpożarowe przy budowie hoteli

Projekty budowlane wszystkich hoteli muszą być zaakceptowane przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Akceptacji takiej wymagają też projekty magazynów i fabryk produkcyjnych.

Projekty budowlane wszystkich hoteli muszą być zaakceptowane przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych – przypomina „Gazeta Prawna”. Akceptacji takiej wymagają też projekty magazynów i fabryk produkcyjnych.

Jak czytamy dalej, budowa dużych obiektów budowlanych wymaga większej liczby pozwoleń. Od 14 sierpnia obowiązują bowiem przepisy, które nakazują inwestorom uzgadnianie projektów takich obiektów pod kątem ochrony przeciwpożarowej. Zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej projekty budynków średniowysokich, wysokich i wysokościowych, a także budynków niskich, ale o strefie pożarowej o powierzchni przekraczającej 1 tys. m kw., będą wymagały aprobaty rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. W terminie 14 dni od dokonania uzgodnienia rzeczoznawca będzie musiał przesłać informację o tym do komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Aprobata rzeczoznawcy będzie także konieczna dla wszystkich rodzajów hoteli, a nie tylko tych największych, jak jest obecnie, oraz obiektów magazynowych i produkcyjnych ze strefą pożarową o powierzchni powyżej 5 tys. m kw., nawet jeżeli ilość przechowywanych tam materiałów palnych jest niewielka – informuje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 21.08.2009 | 2009-08-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Gliwickidomy na wynajem powiat Włodawskimieszkania na sprzedaż gmina Dobrzyniewo Dużedomy na wynajem gmina Wiązownicadomy na wynajem w Piołunowiemieszkania na sprzedaż w Krajęczyniedomy na sprzedaż w Michalowie

Deweloperzy

);