Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konsolidacja kredytów nie zawsze się opłaca

2008-09-12

Konsolidacja kredytów nie zawsze się opłaca

Zamiana kilku kredytów w różnych bankach na jeden nie zawsze przynosi oszczędności. Jeśli nowy bank oferuje nam niższe raty miesięczne, to zwykle dlatego, że jednocześnie wydłużył czas spłaty kredytu.

 

Zamiana kilku kredytów w różnych bankach na jeden nie zawsze przynosi oszczędności. Jeśli nowy bank oferuje nam niższe raty miesięczne, to zwykle dlatego, że jednocześnie wydłużył czas spłaty kredytu – zauważa „Gazeta Prawna”.
 
Jeśli chcemy skonsolidować kilka kredytów gotówkowych, to bardzo prawdopodobne, że oprocentowanie nowego kredytu nie okaże się wcale atrakcyjne. Tymczasem banki kuszą nas w reklamach niską ratą miesięczną. Jak czytamy dalej, jeśli bank proponuje nam niższą ratę, to najczęściej tylko dlatego, że czas spłaty kredytu zostanie wydłużony np. z dwóch do pięciu lat. W takiej sytuacji miesięczna rata może być rzeczywiście mniejsza nawet o połowę, ale łączny koszt obsługi takiego kredytu, w ciągu tych pięciu lat będzie nawet dwukrotnie wyższy. To rozwiązanie można polecić jedynie osobom, które mają dzisiaj bardzo duże problemy finansowe i najważniejszą dla nich sprawą jest natychmiastowe zmniejszenie miesięcznych rat kredytu.
 
Konsolidacja kredytów jest dużo bardziej opłacalna, gdy dotyczy kredytów hipotecznych – podkreśla „Gazeta Prawna”. Możemy zaoszczędzić choćby na tym, że konto będziemy mieć tylko w jednym banku i nie będziemy ponosić kosztów przelewów bankowych. Czasem daje to nawet 50 zł oszczędności miesięcznie. Jednak także w wypadku konsolidacji kredytem hipotecznym może nas czekać przykra niespodzianka. Według ekspertów kredyt konsolidacyjny jest zawsze nieco wyżej oprocentowany od zwykłego kredytu hipotecznego. To dotyczy zarówno kredytów złotówkowych, jak i walutowych. Ponadto niektóre banki zdecydowały się na podwyżkę prowizji.
 

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.09.2008 | 2008-09-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Międzychodzkimieszkania na wynajem powiat Wyszkowskilokale użytkowe na wynajem gmina Kłeckolokale użytkowe na wynajem gmina Gorzów Śląskimieszkania na wynajem w Stare Leśnomieszkania na sprzedaż w Kalwiedomy na wynajem w Gaudynkach

Deweloperzy

);