Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konkurs o nagrodę „Złotego Sokoła" - prezentacja krakowskich inwestycji

2006-06-09

Konkurs o nagrodę „Złotego Sokoła" - prezentacja krakowskich inwestycji

Prezentacja inwestycji zgłoszonych do konkursu o tytuł „Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku”

Pod koniec marca minął termin zgłaszania inwestycji do drugiej edycji konkursu o tytuł „Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku” i nagrodę „Złotego Sokoła”. Konkurs, zorganizowany przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, odbywa się pod patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. W najbliższym czasie analizą zgłoszonych inwestycji zajmie się sąd konkursowy w składzie: prof. Andrzej Wyżykowski (przewodniczący), Jerzy Fedorowicz, Janusz Michalczak, Andrzej Rymarczyk i Elżbieta Szczawińska. Spośród uczestników sąd wyłoni laureatów trzech równorzędnych nagród „Złotego Sokoła”. Ogłoszenie końcowego werdyktu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 23 czerwca br. w Urzędzie Miasta Krakowa.

Do drugiej edycji konkursu przystąpiło 15 firm, zgłaszając 18 inwestycji oddanych do użytku w latach 2004–2005. Wśród zgłoszonych inwestycji, oprócz obiektów mieszkaniowych wielo- i jednorodzinnych, znajduje się również obiekt modernizowany. Oto lista firm (w porządku alfabetycznym):
 1. BRYKSY sp. z o.o.
  zespół budynków wielorodzinnych – ul. Srebrnych Orłów
 2. CONVECTOR DEVELOPMENT sp. z o.o.
  osiedle domów jednorodzinnych – Zarosie 25–27
 3. DOM-BUD M. SZAFARSKI, A. CHLEBOWSKI sp. j.
  budynek wielorodzinny przy ul. Łokietka 21 b
 4. FIRMA SOBOL’A
  zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Obozowej 45 d, e, f
 5. GEO DEVELOPER
  budynek wielorodzinny przy ul. Głowackiego 10
 6. GEO MIESZKANIE I DOM
  zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Korzeniowskiego 27
 7. INTER-BUD DEVELOPER sp. z o.o.
  zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Raciborskiej
 8. J & J DEVELOPER sp. z o.o.
  budynek wielorodzinny przy ul. Miłkowskiego 11A – „Konstelacja”
 9. NOVO MAAR sp. z o.o.
  zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Bobrzyńskiego 39, 41 – „Paryż” i „Rzym”
 10. PARKOWE WZGÓRZE sp. z o.o.
  zespół budynków jednorodzinnych w Mogilanach
 11. PROINS SA
  kamienica i nowo wybudowana plomba w zabudowie śródmiejskiej przy ul. Krupniczej 7
 12. SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. ST. STASZICA
  budynek wielorodzinny przy ul. Pod Fortem 3 i 5 oraz zespół budynków jednorodzinnych przy ul. Zakrzowieckiej 39
 13. SPÓŁKA MIESZKANIOWA SALWATOR sp. z o.o.
  obiekt wielorodzinny przy ul. Królowej Jadwigi 131 i obiekt wielorodzinny przy ul. Emaus 8
 14. TĘTNOWSKI DEVELOPMENT
  obiekt wielorodzinny przy ul. Wrocławskiej 43 a
 15. TBS WAWEL SERVICE sp. z o.o.
  budynki wielorodzinne przy ul. Borkowskiej 27 i 29
 16. VERONA BUILDING sp. z o.o.
  budynek wielorodzinny przy ul. Bronowickiej 19
Firmy zgłoszone do konkursu będą oceniane według następujących kryteriów:
 1. Ocena działalności firmy:
  1. obsługa klientów – funkcjonowanie biura sprzedaży, wzory przedwstępnych umów sprzedaży,
  2. kreowanie wizerunku firmy, poziom marketingu,
  3. relacje z partnerami inwestycyjnymi.
 2. Ocena walorów architektonicznych i parametrów technicznych budynku, standardu przekazanych lokali mieszkalnych i części wspólnych oraz otoczenia budynków.
 3. Ocena warunków życia w otoczeniu przedstawionych do konkursu obiektów.
Począwszy od 8 numeru „Krakowskiego Rynku Nieruchomości”, będziemy zamieszczać na naszych łamach prezentację kolejnych firm biorących udział w konkursie.


GRUPA BRYKSY

zdjęcie do oferty

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty


Grupa Bryksy to wykonawca i deweloper z ponad 20-letnią tradycją w branży budowlanej. W skład Grupy wchodzą spółki: Bryksy sp. z o.o. (usługi w zakresie działalności inwestycyjnej, budownictwa i inżynierii lądowej), Przedsiębiorstwo Deweloperskie BRYKSY Sp. z o.o. (działalność deweloperska) oraz Małopolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego TBS – Małopolska Sp. z o.o. (budowa i eksploatacja mieszkań czynszowych oraz zarządzanie nieruchomościami).
Oprócz budownictwa mieszkaniowego firma ma na swoim koncie również budowę oczyszczalni ścieków, przepompowni i zbiorników wody pitnej. Jednak budownictwo mieszkaniowe to strategiczny obszar działalności Grupy Bryksy. Do 2000 roku w ramach inwestycji Grupy zostało wybudowanych ponad 1000 mieszkań i wiele domów jednorodzinnych.
Spółka zgłosiła do konkursu zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Srebrnych Orłów 1d i 1e, oddanych do użytku w maju 2005 roku. W budynkach znajduje się odpowiednio 9 i 16 mieszkań jedno- i dwupokojowych. Każde mieszkanie ma duży balkon. Dużym atutem tej inwestycji jest lokalizacja – bliskość przebiegającej w pobliżu linii tramwajowej i autobusowej zapewnia dobre połączenie komunikacyjne z resztą miasta. W niedalekim sąsiedztwie znajdują się szkoła, przedszkole i żłobek.
Budynki powstały w technologii tradycyjnej z pustaka ceramicznego ocieplonego styropianem i pokrytego tynkiem mineralnym. Okna PCV mają współczynnik przenikania K 1,1. Użycie nowoczesnych materiałów i rozwiązań gwarantuje bardzo dobrą jakość wykonania. W ramach zagospodarowania tego rejonu Nowej Huty spółka wybudowała jeszcze dwa budynki (1b i 1c). W planach jest budowa jeszcze jednego, zamykającego kompleks.

Biuro sprzedaży Grupy Bryksy mieści się na os. Dywizjonu 303 56 c (ul. Marii Dąbrowskiej).CONVECTOR DEVELOPMENT

zdjęcie do oferty

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty


Firma Convector Development została założona w roku 1998 roku. W swojej działalności koncentruje się głównie na budowie i sprzedaży mieszkań własnościowych w budynkach wielo- i jednorodzinnych oraz lokali użytkowych. Dla wygody klientów firma zorganizowała własny dział aranżacji wnętrz, umożliwiając zamówienie pełnego wykończenia lokalu zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i preferencjami. Wcześniejszymi inwestycjami były zespoły budownictwa wielorodzinnego przy ul. Tuchowskiej, Kordiana i Łużyckiej.
Zgłoszona do konkursu inwestycja to położone w Starym Bieżanowie osiedle domów jednorodzinnych Zarosie. Osiedle stanowi zamknięty, ogrodzony kompleks z bramą wjazdową i systemem monitorowania obsługiwanym przez profesjonalną firmę. Na obszarze o pow. 1,08 ha wybudowano 17 domów wolno stojących i w zabudowie bliźniaczej. Podstawowym założeniem inwestora było stworzenie bezpiecznego, kameralnego osiedla o solidnej architekturze, wkomponowanego w istniejące otoczenie.
Budynki powstały w technologii tradycyjnej z zastosowaniem tradycyjnych rozwiązań i wysokiej klasy materiałów budowlanych (ściany z materiałów ceramicznych pokrytych tynkami akrylowymi, dachówki ceramiczne, drewniana stolarka). Do standardowego wykończenia wewnętrznego należą tynki, instalacja elektryczna z gniazdami i punktami świetlnymi, instalacja gazowa z rur stalowych lub miedzianych, instalacja c.o. z rur miedzianych (kocioł Vaillant).
Na osiedlu powstały ciągi pieszo-jezdne. Elewacje zewnętrzne budynków są kompletnie wykończone, działki pod budynkami – zagospodarowane i ogrodzone. W celu podwyższenia atrakcyjności inwestycyjnej dla nabywców przyjęto plan jednoczesnego realizowania – niezależnie od postępu sprzedaży – wszystkich budynków oraz pełnej infrastruktury osiedla.

Dział sprzedaży firmy Convector Development mieści się przy ul. Tuchowskiej 6 B.DOM-BUD

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

zdjęcie do oferty


Firma Dom-Bud działa na krakowskim rynku od roku 1991, prowadząc rozległą działalność – od wykonawstwa robót budowlanych, po działalność projektową, deweloperską, a nawet administrowanie budynkami mieszkalnymi. Inwestycje Dom-Budu są realizowane głównie własnymi siłami, na które składa się doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna i wykonawcza oraz własny sprzęt, środki transportu i wyspecjalizowane zakłady robót instalacyjnych, zarówno sanitarnych, jak i elektrycznych.
W ramach deweloperskiej działalności mieszkaniowej firma wybudowała 15 budynków wielorodzinnych przy ul. Radzikowskiego, zabudowę segmentową przy ul. Dobrego Pasterza oraz stylową kamienicę o podwyższonym standardzie „Dom pod Basztą” przy ul. Skawińskiej. Łącznie Dom-Bud przekazał krakowianom ponad 1500 mieszkań. Firma ma również duży dorobek w dziedzinie rewaloryzacji zabytkowych kamienic.
Zgłoszona to konkursu inwestycja to trzypiętrowy budynek wielorodzinny z 36 mieszkaniami. W przyziemiach znajdują się garaże indywidualne, jedno- i dwustanowiskowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.
Fundamenty, ściany i stropy piwnic są żelbetowe, ściany kondygnacji nadziemnych – murowane z cegły i pustaków ceramicznych, stropy żelbetowe, monolityczne, w technologii typu „filigran”. Stropodachach jest płaski, pokryty papą termozgrzewalną. Mieszkania są wyposażone w stolarkę okienną drewnianą, jednoramową, z okuciami obwiedniowymi, stolarkę drzwiową z ościeżnicą regulowaną i skrzydłem tłoczonym oraz „antywłamaniowe” drzwi wejściowe. Boksy garażowe są oddzielne, zamykane. W skład wyposażenia wchodzą również instalacje: elektryczna, telefoniczna, domofonowa, alarmowa, RTV i Internet. Centralne ogrzewanie i ciepła woda pochodzą z sieci miejskiej c.o. Przewidziano pełne opomiarowanie mieszkań.

Biuro sprzedaży firmy Dom-Bud mieści się przy ul. Salwatorskiej 14.FIRMA SOBOL’A

zdjęcie do oferty

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty


Firma Sobol’a powstała w 1995 roku. Przez 11 lat wybudowała w Krakowie około 560 mieszkań i 70 domów jednorodzinnych. Od 1997 roku rozpoczęła inwestycję w rejonie ulicy Kobierzyńskiej, Gwieździstej i Obozowej, do tej pory wybudowała tam dwanaście budynków mieszkalnych. Firma Sobol’a realizuje głównie budynki wielorodzinne. Obecnie prowadzi budowę trzech budynków mieszkalnych tzw. etap IV na Polanie Żywieckiej, przy ul. Obozowej z terminem realizacji na II kw. 2006 (bud. B,C) oraz II kw. 2007 (bud. A).
Firma buduje w systemie tradycyjnym (materiały ceramiczne, dachówka). W trosce o zaspokojenie indywidualnych gustów klientów firma oferuje również projekt aranżacji wnętrz i możliwość indywidualnej przebudowy mieszkań bez dodatkowych kosztów. Firma Sobol’a prowadzi również zarządzanie wybudowanymi przez siebie obiektami.

Firma Sobol’a zgłosiła do konkursu trzeci etap inwestycji przy ul. Gwieździstej/Obozowej. Są to trzy budynki mieszkalne wielorodzinne, czterokondygnacyjne z użytkowym poddaszem. Na każdej kondygnacji zaprojektowano po cztery mieszkania dostępne z jednej klatki schodowej. Mniejsze mieszkania, zlokalizowane na poddaszu, mają balkony, większe – duże, 12-metrowe, częściowo zabudowane tarasy. Budynki wzniesiono w systemie tradycyjnym – fundamenty są żelbetonowe, ściany wyższych kondygnacji ceramiczne, ocieplane styropianem, dach wielospadowy, kryty dachówką.
Wyposażenie mieszkań obejmuje m.in.:
 • stolarkę okienną jednoramową z wkładem termoizolacyjnym, dwuszybową, okucia standardowe,
 • instalacje: c.o. wraz z grzejnikami, elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, telefoniczna, domofonowa,
 • wylewki betonowe,
 • tynki wewnętrzne,
 • piec dwufunkcyjny na ciepłą wodę i c.o. z zamkniętymi komorami spalania,
 • drzwi antywłamaniowe Gerda star „C” 90 FD 30/125.
Architektura budynków stylistyką nawiązuje do zabudowy mieszkaniowej zrealizowanej przez firmę Sobol’a na sąsiedniej działce. Na dużą atrakcyjność lokalizacji ma wpływ zarówno obecność rekreacyjnych terenów zielonych i cisza, jak i znajdujące się w pobliżu sklepy, hipermarket „Tesco” oraz Centrum Handlowo-Rozrywkowe „Zakopianka” z nowoczesnym kinem typu multipleks, salą do gry w kręgle itp.
Komunikacja z centrum miasta odbywa się za pomocą linii autobusowych MPK, bliskość wjazdu na Zakopiankę i autostradę umożliwia szybki dojazd na lotnisko i wydostanie się poza Kraków.

Dział sprzedaży firmy Sobol’a mieści się przy ul. Obozowej 46.GRUPA DEWELOPERSKA „GEO”


Grupa Deweloperska „Geo” (poprzednia nazwa „Holding Geo, Mieszkanie i Dom”) rozpoczęła działalność w roku 1988 w Krakowie i była wówczas jedną z pierwszych prywatnych firm działających w tej branży. W ciągu 18 lat swojej działalności zrealizowała i przekazała ponad 50 budynków wielorodzinnych, a w nich przeszło 2200 mieszkań. Od 2000 roku prowadzi inwestycje także na terenie Wrocławia.
Grupę Deweloperską Geo tworzą następujące firmy: Geo Developer Sp. z o.o., Geo, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o., Geo Domator Sp. z o.o. i Geo Invest SA.
Jako główne źródła sukcesu rynkowego firma wymienia: trafny wybór lokalizacji pod realizowane budynki, atrakcyjne projekty architektoniczne wykonane przez najlepszych, doświadczonych architektów, staranny dobór zastosowanych technologii łączących preferencje klientów z zastosowaniem nowoczesnych technik, z energooszczędnością i ekonomiką oraz ciągłe doskonalenie swoich rozwiązań.
Do konkursu Grupa Geo zgłosiła dwie inwestycje: budynek wielorodzinny przy ul. Głowackiego i zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Korzeniowskiego.


zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

Tym, co wyróżnia inwestycję przy ul. Głowackiego w Bronowicach są walory architektoniczne budynku i atrakcyjna lokalizacja. Usytuowanie budynku w centrum Krakowa, w niewielkiej odległości od ul. Bronowickiej zapewnia mieszkańcom szybki dojazd do centrum i innych dzielnic Krakowa. Dogodny dojazd do ulic Armii Krajowej i Opolskiej umożliwia szybki dostęp do takich miejsc jak lotnisko czy centra handlowe (Ikea, Makro, Geant).
W pięciokondygnacyjnym budynku mieszkalno-usługowy znajduje się 46 komfortowych mieszkań – wszystkie są dobrze nasłonecznione. Każde mieszkanie ma balkon lub loggię. Na ostatniej kondygnacji budynku znajdują się komórki lokatorskie, znajdująca się na parterze budynku powierzchnia usługowa obejmuje 624 m2. W przyziemiu budynku znajduje się garaż z 23 stanowiskami, a na zewnątrz budynku dodatkowo 8 zadaszonych miejsc postojowych. W ramach zagospodarowania terenu powstały: droga dojazdowa do budynku, chodniki, oświetlenie zewnętrzne, stacja transformatorowa oraz tereny zielone. Technologia i materiały użyte do realizacji budynku gwarantują oszczędność energii i dobrą izolację.zdjęcie do ofertyzdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

Największym walorem inwestycji przy ul. Korzeniowskiego jest lokalizacja – w prestiżowej willowej dzielnicy Krakowa, na obrzeżach Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, z dala od zgiełku miasta, w niewielkiej odległości od Błoń i Parku Jordana.
Otoczony zielenią kameralny zespół segmentów o ciekawej bryle architektonicznej, składa się z trzech dwupiętrowych budynków mieszczących 20 komfortowych mieszkań. Wszystkie mieszkania mają balkony, mieszkania parterowe – przestronne tarasy i ogródki. Istnieje również możliwość wykupu pomieszczenia ze skosami o pow. ok. 64 m2 i maksymalnej wysokości do 4,5 m, w którym znajdują się automatyczne okna połaciowe. To idealna propozycja dla osób poszukujących miejsca np. na pracownię. Garaże dla mieszkańców zlokalizowano w przyziemiu budynku.
Osiedle jest ogrodzone i przygotowane do profesjonalnej ochrony. W ramach zagospodarowania terenu zrealizowano drogę dojazdową do budynków, chodniki, oświetlenie zewnętrzne oraz tereny zielone. Budynki powstały w technologii tradycyjnej, z użyciem materiałów gwarantujących dobrą izolację i oszczędność energii.

Dział sprzedaży mieszkań mieści się przy ul. Głowackiego 10.INTER- BUD DEVELOPER

zdjęcie do ofertyzdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty


Inter-Bud Developer jest firmą z długoletnim doświadczeniem – od ponad 15 lat prowadzi kompleksową obsługę inwestycji: od zakupu terenu, poprzez projektowanie i realizację do administrowania. Posiada własne biura projektowe, sprzedaży mieszkań i domów oraz własny potencjał wykonawczy.
Od 1996 roku firma opracowała i zrealizowała projekty budowy 14 budynków przeznaczonych dla około 1000 mieszkańców. Oprócz inwestycji mieszkaniowych Inter-Bud zajmuje się również inwestycjami o charakterze przemysłowo-handlowym, a także oferuje usługi w zakresie produkcji stolarki PCV i aluminium oraz sprzedaży materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Od początku swego istnienia Inter-Bud Developer Sp. z o.o., należąca do grupy spółek Inter-Bud działającej na rynku od 1989 roku, zaliczana jest do grona największych krakowskich deweloperów, cenionych przez klientów za wszechstronność i rzetelność.

Wizytówką firmy jest zespół 7 budynków wielorodzinnych przy ul. Szuwarowej/Raciborskiej, który został zgłoszony do konkursu o nagrodę „Złotego Sokoła”. Nowoczesna architektura osiedla dobrze komponuje się z istniejącym otoczeniem i warunkami terenowymi. Z okien mieszkań można zobaczyć najpiękniejsze miejsca Krakowa i okolic: klasztor na Bielanach, Las Wolski, Kopiec Kościuszki i Skałki Twardowskiego.
Stropy i ściany konstrukcyjne budynków są żelbetowe, ściany zewnętrzne – ceramiczne o grubości 25 centymetrów, ocieplone 12-centymetrową warstwą styropianu; dach dwuspadowy z membraną PCV. Ściany wewnętrzne są wykończone tynkami cementowo-wapiennymi.
Każde mieszkanie jest wyposażone m.in. w:
 • stolarkę drzwiową wewnętrzną i zewnętrzną,
 • stolarkę okienną PCV i rolety okienne zewnętrzne,
 • grzejniki,
 • instalacje: c.o., wodno-kanalizacyjną, elektryczną, telefonową, domofonową, TV,
 • gniazda, wyłączniki, domofon,
 • wannę, umywalkę i zlewozmywak z baterią, muszlę WC.
Dużym ułatwieniem dla mieszkańców osiedla jest dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa; na terenie osiedla znajduje się centrum handlowe, w okolicy działa przychodnia lekarska, szkoła, przedszkola, a także nowoczesne centrum sportu i rekreacji Escada, na którego kortach można zagrać w tenisa, squasha, popływać w basenie, skorzystać z siłowni, sauny, jacuzzi, masażu czy zajęć aerobiku.
W najbliższym czasie w ofercie spółki pojawią się mieszkania i apartamenty przy ul. Grzegórzeckiej, z widokiem na Wisłę i zabytkową część miasta.

Biuro sprzedaży mieści się przy ul. Czerwone Makii 65.J & J DEVELOPER

zdjęcie do ofertyzdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

zdjęcie do oferty

Firma zgłosiła do konkursu budynek „Konstelacja” znajdujący się przy ul. Miłkowskiego. W obiekcie znajduje się 126 mieszkań, jego powierzchnia całkowita wynosi 11 tysięcy m kw.
Zgodnie z zamysłem projektantów „sercem” budynku jest przestronny, 250-metrowy hol wyłożony posadzką Trawerino. Ściany wyłożone są szkłem oraz drewnianą i kamienną okładziną. Panoramiczne cichobieżne windy dopełniają wrażenia komfortu i elegancji.
Na parterze budynku znajduje się recepcja, która ma pełnić funkcję taką jak recepcja w hotelu. Bezpośredni kontakt z personelem umożliwiają zamontowane w każdym mieszkaniu wideodomofony, za pośrednictwem których będzie można zlecić zrobienie zakupów, sprzątanie mieszkania lub zamówić opiekę do dzieci. Opłaty za recepcję są wliczone w koszt eksploatacji budynku, więc mieszkaniec, zamawiając daną usługę, nie ponosi dodatkowych kosztów oprócz kosztu samej usługi. Dzięki zastosowaniu centralnego systemu odczytu danych, w recepcji będzie można także dowiedzieć się, jaki jest aktualny stan zużycia energii elektrycznej czy wody. Przewidziano również awaryjne zasilanie budynku, dzięki któremu w przypadku awarii prądu będzie można korzystać z dwóch gniazdek elektrycznych w mieszkaniu nawet kilka godzin po wyłączeniu ogólnego zasilania. Możliwość indywidualnego programowania ogrzewania przez mieszkańców pozwoli zaoszczędzić do 30 proc. ciepła.
Budynek „Konstelacji” jest ogrodzony i monitorowany za pomocą kamer umieszczonych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Synchronizacja kamer z telewizją kablową umożliwia mieszkańcom podgląd miejsca garażowego we własnym odbiorniku telewizyjnym. Oprócz profesjonalnej ochrony całego budynku można podpisać umowę na ochronę mieszkania. Korzystanie z tej usługi jest szczególnie popularne w czasie wakacji. Zmotoryzowani mieszkańcy mają możliwość wykupienia miejsca postojowego w garażu podziemnym lub skorzystania z bezpłatnego parkingu naziemnego, którego użytkowanie jest zagwarantowane w umowie zakupu działki. W garażu podziemnym znajdują się 22 miejsca postojowe, a w garażu nadziemnym – 21 miejsc.
Z myślą o wygodzie mieszkańców na parterze budynku stworzono zaplecze rekreacyjne. Ze znajdujących się tam: sali fitness, siłowni, solarium i gabinetu odnowy biologicznej będą mogli korzystać jedynie mieszkańcy apartamentowca i ich goście.
Obiekt zbudowano z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów budowlanych i najnowocześniejszych technologii. Ściany nośne są żelbetowe, o grubości 20 cm, stropy żelbetowe monolityczne, w systemie szalunku typu „filigran”, schody – żelbetowe, monolityczne, oparte na ścianach budynku za pośrednictwem wieńców i belek spocznikowych. Stropodach jest pełny, wykonany w technologii Braas, zamknięty mambraną dachową Rhenofol CV. W ościeżnicach wszystkich okien w mieszkaniach zamontowano nawiewniki powietrza Aereco. Drzwi wejściowe do budynku oraz okna na klatkach schodowych są wykonane z profili aluminowych. Okna w mieszkaniach – z profili pcv, okucia obwiedniowe.
Spółka J&J Developer rozpoczęła już nową inwestycję. Będzie to również apartamentowiec, tym razem zlokalizowany w centrum Krakowa, przy ul. Kazimierza Wielkiego.NOVO MAAR

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

Novo-Maar reprezentuje międzynarodowy kapitał – grupę deweloperską B.S.R. Europe Ltd. W ramach zespołu o nazwie „Osiedle Europejskie”, które jest jedyną realizacją tej firmy na terenie Polski, Novo-Maar buduje w Krakowie mieszkania przy ulicach: Bobrzyńskiego, Czerwone Maki i Lubostroń. Generalnym wykonawcą jest firma Warbud SA.
Na własnej, 13-hektarowej działce firma zbuduje kilka zespołów domów, w których w sumie znajdzie się ponad 2000 mieszkań. Osiedle jest zlokalizowane w szybko rozwijającej się części miasta, w sąsiedztwie obiektów Motoroli i Nowego Kampusu Uniwersyteckiego. Wokół osiedla rozpościerają się tereny rekreacyjne.
Firma zgłosiła do konkursu zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Bobrzyńskiego 39 i 41 – „Rzym” i „Paryż”. Budynki o żelbetowej, szkieletowej konstrukcji, wypełnionej bloczkami silikatowymi są ocieplone i otynkowane wysokiej klasy tynkiem. Cokoły, podobnie jak wejścia i parapety zewnętrzne, są wykonane z kamienia naturalnego, a zwieńczenia w postaci relingów, gzymsów i okapów – z blachy tytanowo-cynkowej. W przyziemiach kompleksów znajdują się garaże, a na zewnątrz – płatne miejsca parkingowe. Część ogólnodostępnych parkingów jest bezpłatna. Wjazdy do garaży są ogrzewane.
Kompleks jest ogrodzony i monitorowany. Na parterze dostępne są mieszkania z ogródkami, a na górnych kondygnacjach – apartamenty z tarasami. Budynki mają ciekawą architekturę o zróżnicowanej wysokości, otoczenie jest starannie zaprojektowane – urządzony dziedziniec, zieleń, ogródki, altanki i pergole, oświetlenie.

Wewnętrzne wykończenie obejmuje m.in.:
 • tynki gipsowe maszynowe,
 • wylewkę samopoziomującą,
 • łazienkę przygotowaną do flizowania,
 • antywłamaniowe drzwi wejściowe,
 • stolarkę okienną i drzwiową drewnianą o podwyższonej jakości (na parterze – żaluzje antywłamaniowe),
 • parapety wewnętrzne i zewnętrzne,
 • pełne opomiarowanie mediów,
 • pełną instalację wodną i kanalizacyjną,
 • instalację elektryczną (3 fazy) wraz z wyłącznikami i gniazdkami,
 • instalację grzewczą i grzejniki,
 • komplet instalacji niskoprądowych.

Biuro sprzedaży firmy znajduje się przy ul. Lubostroń 26.

PARKOWE WZGÓRZE

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

zdjęcie do oferty

Firma Parkowe Wzgórze sp. z o.o. została utworzono do realizacji osiedla w Mogilanach przez Terra Casa SA oraz ING Real Estate.
Firma zgłosiła do konkursu kilka domów osiedla domów jednorodzinnych „Parkowe Wzgórze”. Projekt osiedla został przygotowany przez warszawskie biuro JEMS Architekci, a generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych Granit sp. z o.o. z Brzeska. Zakończenie I etapu inwestycji zaplanowano na grudzień 2006 roku.
Największym walorem osiedla w Mogilanach jest lokalizacja. Ze szczytu Góry Mogilańskiej roztacza się przepiękny widok, od południa – na panoramę Pogórza, Beskidów i Tatr, a od strony północnej – na Jurę Krakowsko-Wieluńską, zamek w Tenczynku i Lipowcu, klasztor kamedułów na Bielanach i panoramę Krakowa. W sąsiedztwie znajduje się zespół pałacowo-parkowy i leśne rezerwaty przyrody.
Na 15 hektarach ziemi powstanie tu prawie 150 domów. Podstawowy moduł mieszkalny stanowią domy jednorodzinne w czterech typach, oparte na wspólnym module architektonicznym o powierzchni od 140 do 310 m kw. Działki o powierzchni od 380 do 1350 m kw. gwarantują mieszkańcom prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Przestrzeń na osiedlu jest bardzo uporządkowana, architektura domów dobrze komponuje się z krajobrazem. Istnieje możliwość dostosowania wnętrza do potrzeb mieszkańców, nie można natomiast ingerować w bryłę zewnętrzną, gdyż kłóciłoby się to z koncepcją urbanistyczną osiedla. Odległość domów od ulicy wynosi 4 m. Garaże w domach wolnostojących są podwójne, a w bliźniakach – pojedyncze. Domy są oddawane w stanie deweloperskim, bez podłóg, drzwi wewnętrznych i łazienek.
Na osiedlu powstanie również budynek klubowy, a w nim sklep, restauracja i sala spotkań. Będą również place zabaw dla dzieci i przedszkole. Równolegle z osiedlem budowana jest społeczność, inwestorzy nie zamierzają zakończyć swojej pracy w chwili sprzedaży domów. Planują stworzenie przyjaznych warunków do mieszkania i pomoc w budowaniu społeczności. W celu zintegrowania mieszkańców powstał klub Kobiet Parkowego Wzgórza zajmujący się również akcjami charytatywnymi. Na razie osiedlem zarządza firma, później zajmie się tym wspólnota mieszkaniowa.

Biuro sprzedaży firmy mieści się przy ul. Wygranej 2.PROINS SA

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

Firma Proins SA istnieje od 1998 roku. W ciągu 8 lat wybudowała m.in. osiedle mieszkaniowe przy ul. Raciborskiej i Obozowej oraz Dom Spokojnej Starości w Radoczy.
Inwestycje zgłoszona do konkursu to Rezydencja na Piasku – kamienica i nowo wybudowana plomba w zabudowie śródmiejskiej przy ulicy Krupniczej.
Zaledwie 200 m od Rynku Głównego, na kilkunastoarowej działce powstał budynek z oficyną, dziedzińcem i ogrodem dla mieszkańców. Łącznie powierzchnia mieszkalna i komercyjna wynosi 3500 m2. W budynku znajduje się 31 apartamentów o powierzchni od 27 do 189 m2. W podziemiu usytuowano blisko 900-metrowy garaż.
Budynek zaprojektowano w tradycyjnej technologii murowanej. Ściany elewacji frontowej to zrekonstruowane tynki oraz detale architektoniczne, elewacji od strony dziedzińca – tynk akrylowy na siatce. Pokrycie dachu budynku frontowego i tylnego blachą dachówkową powlekaną. Nakrywy na murkach elewacji i balkonów oraz na murkach zewnętrznych na dziedzińcu środkowym wykonano z granitu. Boczna klatka schodowa i elewacja tylnej oficyny są szklone szybą zespoloną, a ślusarka jest aluminiowa w systemie aluminiowym Reynaers. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania zapewniają: zintegrowany system alarmowy, monitoring, recepcja, zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe, klimatyzacja, własna kotłownia, cichobieżne windy.
W skład wykończenia wchodzą m.in.:
 • instalacja elektryczna, kanalizacyjna, wodociągowa, c.o. z indywidulanym pomiarem, klimatyzacji, telefoniczna i domofonowa,, tv kablowa, sygnalizacji pożaru i niezależna instalacja sygnalizacji drogi ewakuacyjnej,
 • drzwi wejściowe do mieszkań antywłamaniowe, o klasie odporności na włamanie „C”,
 • stolarka okienna drewniana, od strony ulicy Krupniczej o zwiększonej dźwiękochłonności,
 • tynk gipsowy kat. I malowany dwukrotnie,
 • parkiet dębowy kl. I, płytki podłogowe na kleju.S.M. SALWATOR

Spółka Salwator istnieje od 1998 roku. Łączna powierzchnia inwestycji ukończonych lub będących obecnie w realizacji bądź przygotowaniu przekroczyła 300 000 m2. Inwestycje zgłoszone do konkursu to: „Salwator Residence” przy ulicy Emaus i „Apartamenty pod Olchą” przy ulicy Królowej Jadwigi.

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

„Salwator Residence” to zespół apartamentów zlokalizowanych na krakowskim Salwatorze, nieopodal klasztoru Sióstr Norbertanek i Wzgórza św. Bronisławy. W sześciopiętrowym budynku mieści się 12 luksusowych apartamentów o powierzchni od 74 do 175. Na parterze budynku znajdują się lokale usługowe, a na ostatnim piętrze – penthouse ze ścianami ze szkła i windą wjeżdżającą bezpośrednio do mieszkania. Z okien apartamentowca roztacza się piękny widok na Kraków.
Każde mieszkanie zostało wyposażone w klimatyzację, sztywne łącze internetowe, dwie niezależne linie telefoniczne i instalację kominkową. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa nowoczesny system ochronny. W budynku znajduje się również portiernia i piętrowy garaż z 14 miejscami parkingowymi.

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

„Apartamenty pod Olchą” to kameralny, dwupiętrowy budynek z 21 mieszkaniami. Mieszkania na parterze mają ogródki, mieszkania na piętrze są dwupoziomowe. Całość jest ogrodzona. Liczba miejsc postojowych wynosi 20. Budynek wykonano w technologii tradycyjnej. Kondygnacja garażu, stropy, schody zewnętrzne i balkony żelbetowe są wylewane na mokro, ściany zewnętrzne i wewnętrzne murowane z bloczków silikatowych.
Mieszkania wyposażono m.in. w instalacje elektryczną, wodną, kanalizacyjną, gazową, c.o., domofonową, telewizji kablowej i teletechniczną.


S.M. im. ST. STASZICA

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. St. Staszica istnieje od 1989 roku. W czasie 16 lat swojej działalności na krakowskim rynku mieszkaniowym wybudowała mieszkania i domy dla 550 rodzin. Są to m.in. osiedle „Kliny Zacisze”, budynki wielo- i jednorodzinne przy ulicy Harasymowicza i budynek wielorodzinny przy ulicy Lipińskiego na Ruczaju. Do konkursu spółdzielnia zgłosiła dwie inwestycje: zespół budynków jednorodzinnych przy ulicy Zakrzowieckiej i budynek wielorodzinny przy ulicy Pod Fortem.


zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

W budynku wielorodzinnym przy ulicy Pod Fortem znajduje się 86 mieszkań (w tym 25 należących do ośrodka opieki), powierzchnia mieszkań od 35 m2 do 108 m2 (w sumie ponad 650 m2). Wszystkie mieszkania mają balkony lub tarasy. Na najwyższych kondygnacjach znajdują się mieszkania dwupoziomowe z tarasami. Największy taras ma powierzchnię 80 m2. Budynek składa się z dwóch oddylatowanych segmentów o zróżnicowanej wysokości. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe z dwiema windami. Na parterze budynku mieszczą się lokale usługowe i garaże. Liczba miejsc postojowych i garaży – 86.

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

Zespół 11 domków jednorodzinnych przy ulicy Zakrzowieckiej jest położony na południowym stoku Wzgórza Skalica w bliskim sąsiedztwie III Kampusu UJ i Zalewu Zakrzówek oraz rezerwatu Pychowickiego i Zakrzowieckiego. Z osiedla rozpościerają się piękne widoki na Kampus, Tyniec i Bielany. Osiedle jest ogrodzone, z pełną infrastrukturą i oświetleniem. Do budowy osiedli wykorzystano materiały ekologiczne charakteryzujące się wysoką jakością, zwracając szczególną uwagę na ocieplenie, które jest wykonywane z najwyższej klasy materiałów izolacyjnych pokrytych markowymi tynkami. Domy znajdują się na działkach 6-7 a.


TĘTNOWSKI DEVELOPMENT

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

zdjęcie do oferty


Tętnowski Development działa na krakowskim rynku mieszkaniowym od niedawna. Pierwszą inwestycją firmy, i zarazem jej wizytówką, jest „Dom pod Klonami” przy ulicy Wrocławskiej. W pięciokondygnacyjnym budynku znajduje się 56 mieszkań. Trójkątny kształt działki wymusił na projektantach (pracowni Skoczek & Wojdacki Architekci) nietypowy projekt.
Mieszkania o powierzchni od 34 do 78 m2 są głównie dwupokojowe, istniała również możliwość ich łączenia. W podziemnym garażu znajduje się 7 zamykanych garaży i 19 miejsc postojowych. Na dachu znajduje się taras rekreacyjny dostępny dla wszystkich mieszkańców. Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. W holu głównym na parterze obiektu znajduje się portiernia. Na parterze budynku znajdują się lokale użytkowe. W części północno-zachodniej działki znajduje się plac zabaw z piaskownicą.
„Dom pod Klonami” jest zbudowany metodą tradycyjną, z materiałów bardzo wysokiej jakości, z widoczną dużą dbałością o szczegóły.


VERONA BUILDING

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

zdjęcie do oferty

Verona Building jest polską spółką deweloperską, która w całości należy do włoskiej grupy kapitałowo-inwestycyjnej Valdadige Costruzioni. Firma, z siedzibą w Weronie, istnieje od 1876 roku i jest najstarszą firmą budowlaną we Włoszech. Jej główną specjalnością jest budowa oraz sprzedaż apartamentów mieszkalnych wysokiej jakości. Pierwszą polską inwestycją spółki jest Villa Verona przy ulicy Bronowickiej 19. W budynku znajduje się 40 mieszkań o powierzchni od 39–80 m2. Na życzenie klientów istnieje możliwość łączenia mieszkań. Mieszkania są oddawane w bardzo wysokim standardzie wykończenia „pod klucz”. Na wszystkich klatkach zamontowano drzwi przeciwpożarowe, drzwi do mieszkań są antywłamaniowe. Przy wejściu do budynku znajduje się videodomofon. Istnieje możliwość zainstalowania monitoringu, o ile wspólnota wyrazi takie życzenie. W budynku znajduje się garaż podziemny z 55 miejscami postojowymi. Wjazd do garażu jest podgrzewany, brama sterowana pilotem.
Na parterze budynku znajdują się lokale usługowe, na dachu – taras dostępny dla wszystkich mieszkańców. Do wykończenia elewacji zewnętrznej wykorzystano travertyn i zielony marmur.
Wykończenie wewnętrzne obejmuje m.in:
 • wyposażenie łazienek – wanna/kabina, umywalka, compact, bidet, armatura,
 • okna i drzwi wewnętrzne drewniane,
 • osprzęt elektryczny – gniazdka, wyłączniki, przełączniki,
 • c.o. – grzejniki płytowe firmy Radson,
 • granitowe parapety,
 • okładziny ścienne – włoskie płytki ceramiczne,
 • tynki gipsowe,
 • malowanie ścian i sufitów.


WAWEL SERVICE

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

zdjęcie do oferty

Wawel Service sp. z o.o. działa od 1992 r., od 1998 r. zajmując się głównie budownictwem mieszkaniowym. Spółka posiada 99 proc. udziałów w Towarzystwie Budownictwa Społecznego Wawel Service sp. z o.o., które, działając na mocy ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, realizuje projekty mieszkaniowe obejmujące 30 tys. m2 powierzchni mieszkań.
Do konkursu spółka zgłosiła dwa budynki wielorodzinne przy ulicy Borkowskiej, stanowiące VI etap osiedla Milenia Fort. W ramach tej inwestycji powstanie sześć budynków wykonanych tradycyjną metodą, z użyciem materiałów wysokiej jakości. Budynki są czterokondygnacyjne, w sumie znajduje się w nich 120 mieszkań. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane. Wszystkie mieszkania są wyposażone w stalowe drzwi wewnętrzne, stolarkę okienną PCV, instalacje: c.o., gazowa, elektryczna, telefoniczna, domofonowa, internetowa, TV kablowa. Łazienki w mieszkaniach są w pełni wyposażone.
Mieszkańcy osiedla mają stąd blisko zarówno do centrum miasta (bardzo dobra komunikacja), centrów handlowych (Tesco i Zakopianka), drogi A4 (łatwy wyjazd z Krakowa), jak i do Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 8-10/2006 | 2006-06-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniakamienice na zamianęhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Kościańskimieszkania na sprzedaż powiat Dębickidomy na sprzedaż gmina Bielsk Podlaskimieszkania na sprzedaż gmina Wasilkówmieszkania na wynajem w Dudkachmieszkania na wynajem w Stawie Kunowskimdomy na sprzedaż w Solnikach Małych

Deweloperzy

);