Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konkurs na Halę 100-lecia Cracovii

2008-03-18

Konkurs na Halę 100-lecia Cracovii

11 pracowni architektonicznych ubiega się o zwycięstwo w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na koncepcję Hali 100-lecia Cracovii wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie.

11 pracowni architektonicznych ubiega się o zwycięstwo w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na koncepcję Hali 100-lecia Cracovii wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie. Zwycięzcę poznamy 21 marca – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Celem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej wielofunkcyjnej hali sportowej Cracovii wraz z zagospodarowaniem terenu między al. Focha a Rudawą. W sąsiedztwie hali, która pomieścić ma 800 widzów, powstaną również otwarte boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, a także parking na ok. 100 samochodów. Jak donosi Gazeta, nowy kompleks sportowy ma spełniać najwyższe standardy funkcjonale i estetyczne. Na hali mają być organizowane imprezy o charakterze sportowym, konferencyjnym, widowiskowym oraz koncerty. Obiekt służyć ma również jako centrum sportu dla osób niepełnosprawnych, dlatego architekci musieli pamiętać o zastosowaniu rozwiązań, umożliwiających niepełnosprawnym korzystanie z hali. Projektodawcy musieli wziąć także pod uwagę strefę ochrony widokowej Krakowa i wzgórza św. Bronisławy, obejmującą obszar tzw. Małych Błoń, na którym ma powstać Hala 100-lecia Cracovii.

Dla najlepszych pomysłodawców przewidziano nagrody pieniężne – podaje Gazeta. Zwycięzca otrzyma 80 tys. zł. Będzie mógł się ponadto ubiegać o zlecenie opracowania projektu budowlanego i wykonawczego hali.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 16.03.2008 | 2008-03-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sławieńskilokale użytkowe na wynajem powiat Wielickilokale użytkowe na wynajem gmina Krasnosielcmieszkania na wynajem gmina Mokobodydomy na sprzedaż w Babiniemieszkania na sprzedaż w Prażmowiemieszkania na wynajem w Moskwinie

Deweloperzy

);