Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniec własności spółdzielczej?

2007-01-03

Koniec własności spółdzielczej?

Być może już niedługo wszyscy posiadacze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu uzyskają zajmowane lokale na własność.

Być może już niedługo wszyscy posiadacze spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu uzyskają zajmowane lokale na własność. Likwidację własności spółdzielczej przewiduje bowiem projekt przygotowywanej przez posłów nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Spółdzielnie straciłyby możliwość ustanawiania spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Jednocześnie wszystkie stare umowy zachowałyby ważność. Projekt zakłada również inne zmiany, np. lokatorzy spłacaliby tylko nominalną wartość umorzenia kredytu przez państwo, a nie jak dotąd – różnicę pomiędzy wartością rynkową mieszkania a zwaloryzowanym wkładem mieszkaniowym, pomniejszoną o ustawową bonifikatę. Inny właśnie opracowywany zapis mówi o zakazie pobierania przez spółdzielnię dodatkowych opłat za remonty bądź modernizacje.

Ustawa ma być gotowa w marcu br.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" | 2007-01-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemgaraże na sprzedażlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Włodawskidomy na sprzedaż powiat M. Rybnikmieszkania na sprzedaż gmina Sabniemieszkania na wynajem gmina Ćmielówmieszkania na wynajem w Julianowiemieszkania na wynajem w Stabrowiedomy na wynajem w Dąbrowej

Deweloperzy

);