Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniec sporu o grunty pod domem Chopina

2008-02-08

Koniec sporu o grunty pod domem Chopina

Jak wynika z wyroku z 29 stycznia 2008 r. Sądu Okręgowego w Płocku, właścicielem ziemi, na której znajduje się muzealny dworek w Żelazowej Woli, jest od 31 maja 1955 r. Skarb Państwa.

Jak wynika z wyroku z 29 stycznia 2008 r. Sądu Okręgowego w Płocku, właścicielem ziemi, na której znajduje się muzealny dworek w Żelazowej Woli, jest od 31 maja 1955 r. Skarb Państwa – donosi „Rzeczpospolita”. Tym samym sąd uwzględnił wniosek Skarbu Państwa – starosty powiatu sochaczewskiego – o stwierdzenie, że skarb nabył własność części słynnego obiektu przed ponad 50 laty na podstawie dekretu z 1946 r. o majątkach opuszczonych i poniemieckich przez tzw. przemilczenie.

Przed wojną ten słynny na cały świat obiekt należał do dwu stowarzyszeń: Towarzystwa Przyjaciół Domu Chopina i Komitetu Dni Chopinowskich. Organizacje te przestały istnieć i nie miały następców prawnych. Wyrok SO w Płocku dotyczy tej części obiektu, która była własnością pierwszej z tych organizacji. Ma on charakter deklaratoryjny, tj. potwierdza stan rzeczy, który powstał automatycznie wskutek dekretu. Nie jest on prawomocny, ale – jak wyjaśnił „Rzeczpospolitej” mec. Maciej Kuczyński, który reprezentuje w tej sprawie Skarb Państwa – nie zostanie zakwestionowany, bo druga strona – kurator przedwojennego właściciela – godzi się z tym rozstrzygnięciem.

Źródło: „Rzeczpospolita” 8.02.2008 | 2008-02-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedażdziałki na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Gostynińskimieszkania na sprzedaż powiat Nowotomyskidomy na wynajem gmina Rusieclokale użytkowe na wynajem gmina Sidradomy na sprzedaż w Starej Sławogórzedomy na wynajem w Julianowiemieszkania na wynajem w Łupichach

Deweloperzy

);