Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniec „Rodziny na swoim”?

2010-05-06

Koniec „Rodziny na swoim”?

Państwo wycofuje się z dopłat do kredytów hipotecznych. Prawo do kredytu mieszkaniowego z państwową dopłatą do odsetek będą miały tylko osoby do 35. roku życia.

Państwo wycofuje się z dopłat do kredytów hipotecznych – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Prawo do kredytu mieszkaniowego z państwową dopłatą do odsetek będą miały tylko osoby do 35. roku życia. Banki nie będą też finansować na preferencyjnych zasadach nabywania lokali z rynku wtórnego.
 
Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt zmian zasad udzielania kredytów preferencyjnych w programie „Rodzina na swoim”. Jak czytamy dalej, kredyty mieszkaniowe z państwowymi dopłatami będą udzielane jeszcze tylko przez dwa i pół roku. Piotr Styczeń, wiceminister infrastruktury, zaznaczył, że resort podjął kroki zmierzające do stopniowego wyhamowania programu i wygaszania akcji kredytowej.
 
Propozycja zmian w przepisach zakłada m.in. rozszerzenie grupy beneficjentów programu o jednoosobowe gospodarstwa domowe. Obecnie mogą z niego korzystać tylko małżonkowie i osoby samotnie wychowujące dzieci – przypomina dziennik. Nowa grupa beneficjentów otrzyma kredyt tylko na pierwsze mieszkanie o powierzchni do 50 m kw. W przepisach po raz pierwszy pojawi się także ograniczenie dotyczące maksymalnego wieku kredytobiorcy. Kredyt otrzymają tylko osoby mające nie więcej niż 35 lat. Jednym z celów proponowanych zmian jest ograniczenie państwowych wydatków z tytułu należnych dopłat do oprocentowania – dodaje gazeta.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 6.05.2010 | 2010-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Proszowickidomy na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckilokale użytkowe na wynajem gmina Żarnówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Chełmekdomy na sprzedaż w Rudziedomy na wynajem w Runowiedomy na sprzedaż w Górach

Deweloperzy

);