Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniec afery z Kartą Krakowską?

Dominika Sułkowska | 2019-03-20

Koniec afery z Kartą Krakowską?
Dane osobowe mieszkańców Krakowa nie były odpowiednio zabezpieczone

Dane osobowe mieszkańców wnioskujących o Kartę Krakowską trafiły w ręce nieuprawnionych osób.

Urząd Miasta Krakowa otrzymał informację o włamaniu na stronę administracyjną kk.krakow.pl oraz dostępie nieuprawnionych osób do danych osobowych mieszkańców, którzy w dniach 1 oraz 2 lipca 2018 r. złożyli internetowo wniosek o założenie Karty Krakowskiej. Po tym zdarzeniu sprawa została przekazana do MPK SA w Krakowie, a następnie dotarła do IDEO sp. z o.o, dostawcy systemu zabezpieczającego dane.

Gdy afera nabrała rozgłosu, firma wydała oświadczenie, w którym padły słowa „z całą odpowiedzialnością przepraszamy” oraz zapewnienie, że od tego momentu zabezpieczenia będą lepsze i skuteczniejsze. 15 marca br. sprawa została zgłoszona do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w związku z naruszeniem bezpieczeństwa danych osobowych niektórych mieszkańców Krakowa.

Cały precedens rozpoczął się pół roku temu. Publicznie wyszedł na jaw dopiero w marcu tego roku. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez portal niebezpiecznik.pl loginem oraz hasłem dostępu do tak ważnych danych były kolejno „admin” oraz „admin123”. W ten sposób każdy mógł dostać się do informacji dotyczących osób, które na początku lipca wysłały wnioski o Kartę Krakowską. Ostatecznie przeglądane były dane 91 mieszkańców. 

Źródło: KRN.pl | 2019-03-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciakamienice do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wodzisławskidomy na wynajem powiat M. Wrocławlokale użytkowe na sprzedaż gmina Malanówdomy na wynajem gmina Firlejdomy na sprzedaż w Kaczynos-Koloniimieszkania na wynajem w Dłużcemieszkania na wynajem w Komarów-Osadzie

Deweloperzy

);