Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kongresowy biznes

2011-03-08

Kongresowy biznes

Południe Polski obfituje w budowy obiektów kongresowych. Pochłoną one łącznie 850 mln zł.

Południe Polski obfituje w budowy obiektów kongresowych. Pochłoną one łącznie 850 mln zł. Według „Rzeczpospolitej”, centra kongresowe stają się coraz częściej orężem miast w batalii o klienta biznesowego.

Kraków oraz Katowice budują gigantyczne, nowoczesne centra kongresowe. Oba mają posiadać 40 tys. m kw powierzchni użytkowej. Będą się mogły w nich odbywać konferencje, kongresy, zjazdy, gale, targi oraz imprezy. Zapełnią one również wyraźne niedobory podobnych instytucji w Polsce.
 
W wielu innych miastach również prowadzone są inwestycje w tego typu centra. Podobne obiekty powstaną także w Kielcach, Opolu, Wrocławiu. Aktualnie turystyka biznesowa stanowi blisko 25 proc. przyjazdów do Polski. Rocznie odwiedza nas w celach służbowych ponad 3 mln cudzoziemców. Według prognoz, dzięki budowie Krakowskiego Centrum Kongresowego od 2015 r. miasto powinno odwiedzać o 190 tys. osób więcej w skali roku.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-03-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Bieruńsko-Lędzińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Grodziskilokale użytkowe na wynajem gmina M. Tarnobrzeglokale użytkowe na sprzedaż gmina Paczkówmieszkania na sprzedaż w Człuchowiedomy na sprzedaż w Konopki-Jabłonidomy na wynajem w Dusznikach

Deweloperzy

);