Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konferencja zarządzania nieruchomościami

2008-04-29

Konferencja zarządzania nieruchomościami

Wykorzystanie premii termomodernizacyjnej, pozyskiwanie środków unijnych dla nieruchomości, świadectwa energetyczne – to główne tematy Konferencji Portalu Zarządzania Nieruchomościami, która odbyła się 16 kwietnia 2008 r.pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury.

Wykorzystanie premii termomodernizacyjnej, pozyskiwanie środków unijnych dla nieruchomości, świadectwa energetyczne – to główne tematy Konferencji Portalu Zarządzania Nieruchomościami, która odbyła się 16 kwietnia 2008 r.pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury.

Konferencję poprowadziła Marta Milewska, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Nieruchomościach wraz z Norbertem Werkowskim, przedstawicielem Portalu Zarządzania Nieruchomościami Zarzadcy.com.pl. Organizatorzy złożyli podziękowania Ministerstwu Infrastruktury za objęcie Patronatu Honorowego nad konferencją oraz sponsorom, federacjom, stowarzyszeniom i patronom medialnym za uczestnictwo i pomoc w przygotowaniu.

Część merytoryczna rozpoczęła się wykładem Leszka Gałeckiego oraz Macieja Czubaly z banku PKO BP SA. Podczas prezentacji goście konferencji mogli szczegółowo zapoznać się z pakietem produktów i usług przygotowanym przez bank dla zarządców nieruchomości oraz dla wspólnot mieszkaniowych. Zostały także przedstawione główne założenia kredytów „Nasz remont". Jedna z możliwości zakłada powiązanie kredytu z premią termomodernizacyjną z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przedstawiciele banku PKO BP SA przedstawili warunki, jakie trzeba spełniać, aby otrzymać taki kredyt.

Kolejny wykład poprowadził Jerzy Gliniecki z BGK, omawiając zasady przyznawania i wypłacania premii termomodernizacyjnej. Słuchacze uzyskali niezbędne informacje na temat możliwości otrzymania takiej premii. Jednym z warunków jest zagwarantowanie, że 10-letnie oszczędności kosztów energii w pełni pokryją spłatę kredytu wraz z odsetkami.

Ta część konferencji zakończona została panelem dyskusyjnym, na którym na pytania uczestników odpowiadali Leszek Gałecki i Maciej Czubala z banku PKO BP SA oraz Jerzy Gliniecki z BGK.

Po przerwie kawowej kolejny cykl wystąpień rozpoczął Ryszard Podladowski, który przybliżył temat wykorzystania procesu rewitalizacji na rynku zarządzania nieruchomościami. Przedstawił on możliwości wykorzystania funduszy Unii Europejskiej dla odnowy obszarów miejskich (oś priorytetowa VI).

Prezentacja z zakresu docieplania metodą wdmuchiwania granulatem celulozy uświadomiła uczestnikom konferencji, jak ważne są kwestie oszczędności energii w budynkach oraz jakie są możliwości szybkiego ocieplenia stropów i piwnic. Prezentację poprowadziła Aneta Łakomiak, Wiceprezes Zarządu Stolbau Eko sp. z o.o.

Przedstawiciele firmy Stolbau Eko Sp. z o.o. przygotowali niespodziankę dla uczestników w postaci prezentów, które były rozdane na sali.

Uczestnicy w miłej atmosferze wysłuchali porad dotyczących postępowania z ptakami w budynkach. Prof. Maciej Luniak z Instytutu Zoologii PAN podał kilka praktycznych zasad, jak uniknąć gołębi, które powodują najwięcej zanieczyszczeń. Przedstawił także nowe rozwiązania budowlane (np. specjalne pustaki z otworami na gniazda), które wynikają z faktu uzależnienia się niektórych chronionych gatunków ptaków od ludzi.

Po lunchu prezentację na temat odzyskiwania zaległych opłat od mieszkańców poprowadziła Elżbieta Koszelow, Wiceprezes Zarządu InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej SA.

Inżynierowie z firmy Winda - Warszawa Sp. z o.o. Tadeusz Trudnowski oraz Rafał Roksela przedstawili obowiązujące przepisy z zakresu modernizacji dźwigów oraz kryteria doboru rzetelnych producentów i dostawców zespołów dźwigowych.

Konferencję zamknęła Anna Sas-Micuń z Ministerstwa Infrastruktury, która krótko streściła zasady nowego systemu oceny energetycznej budynków. Przedstawiła także postanowienia ustawy dotyczące osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Temat ten wywołał duże zaciekawienie uczestników oraz doprowadził do gorącej dyskusji nad interpretacją nowych przepisów.

Po zakończeniu wykładów nastąpiło losowanie nagród, pośród których znalazły się:
  • półroczna prenumerata „The Warsaw Voice”;
  • roczna prenumerata dwumiesięcznika „Facility Manager”;
  • 2 x roczna prenumerata Poradnika Właścicieli i Zarządców „Mieszkanie i Wspólnota”;
  • 8 firmowych breloczków, ufundowanych przez firmę InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej SA
Nagrodą główną był czek o wartości 1000 PLN ufundowany przez Portal Zarządzania Nieruchomościami zarzadcy.com.pl

Źródło: Zarzadcy.com.pl | 2008-04-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Sokólskidomy na sprzedaż powiat M. st. Warszawamieszkania na wynajem gmina Łukówlokale użytkowe na wynajem gmina Ostrów Wielkopolskimieszkania na sprzedaż w Golcowejdomy na sprzedaż w Starkowiedomy na wynajem w Dziewkowie

Deweloperzy

);