Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konferencja w Krakowie: Już bessa czy jeszcze hossa?

2007-05-29

Konferencja w Krakowie: Już bessa czy jeszcze hossa?

Rok 2006 był okresem wyjątkowej koniunktury na rynku mieszkaniowym. Czy obecny 2007 rok również będzie rokiem hossy, rekordowych cen i zysków inwestorów? Czy rynek mieszkaniowy czeka w tym roku równie duży, ponad 40-procentowy wzrost? A może rosnące ryzyko rynkowe spowoduje zmianę sytuacji na rynku i zatrzymanie wzrostu lub nawet spadek cen?

Rok 2006 był okresem wyjątkowej koniunktury na rynku mieszkaniowym. Czy obecny 2007 rok również będzie rokiem hossy, rekordowych cen i zysków inwestorów? Czy rynek mieszkaniowy czeka w tym roku równie duży, ponad 40-procentowy wzrost? A może rosnące ryzyko rynkowe spowoduje zmianę sytuacji na rynku i zatrzymanie wzrostu lub nawet spadek cen?

Odpowiedź na powyższe pytania w zakresie dotyczącym Krakowa i jego najbliższych okolic uzyskają 31 maja 2007 r. uczestnicy Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl. To już druga konferencja organizowana przez MRN.pl. Rok temu w kwietniu na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli sektora bankowego eksperci instytutu zaprezentowali pogłębioną analizę rynku nieruchomości w Krakowie i okolicach. Echo imprezy, olbrzymie zainteresowanie mediów, wiele e-maili i telefonów od osób niezwiązanych bezpośrednio z bankowością zachęciły nas to zmiany formuły konferencji. Jak się okazało dane prezentowane w naszych analizach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dowodem tego może być lawinowy wzrost liczby odwiedzin na stronach naszego portalu poświęconego problematyce nieruchomościowej – mówi Krzysztof Bartuś, jeden z założycieli Instytutu. – W tym roku postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, dlatego konferencję kierujemy nie tylko do przedstawicieli banków, ale także do deweloperów, instytucji samorządowych oraz osób prywatnych.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie głównie analizie ryzyka rynkowego i gwałtownie zmieniającej się sytuacji na rynku krakowskim. Eksperci Instytutu zaprezentują 10 analiz sektorowych (rynek mieszkaniowy, deweloperski, rynki gruntów, domów, komercyjny, biurowy, hotelowy, kamienic, a także podkrakowskie rynki działek i domów) opartych na danych z 60 tysięcy transakcji zarejestrowanych w kilkuletniej historii rynku oraz na aktualnych cenach i czynszach. Podsumują ostatni rok na rynkach nieruchomości oraz zaprezentują prognozy zachowań rynkowych w najbliższym czasie. Ponadto w konferencji gościnnie wystąpi przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Krakowie z referatem „Rynek nieruchomości w analizach NBP”.

MRN.pl tworzą analitycy i doradcy z uprawnieniami rzeczoznawców majątkowych. Instytut prowadzi ciągłe badania rynków lokalnych, doskonali formy, zasady i organizację monitoringu transakcji na rynku nieruchomości, przygotowuje cykliczne analizy poszczególnych segmentów rynku nieruchomości dla sektora bankowego i finansowego. Z wynikami badań, analizami i prognozami ekspertów Instytutu można zapoznać się również na stronach portalu internetowego www.mrn.pl poświęconego szeroko pojętej problematyce nieruchomościowej. Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl jest m.in. współautorem oficjalnego raportu Krakowski Rynek Nieruchomości 2006 przygotowanego dla Urzędu Miasta Krakowa.

Konferencję objęły patronatem medialnym Gazeta Wyborcza, „Krakowski Rynek Nieruchomości” i portal KRN.pl

Źródło: KRN.pl | 2007-05-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemkamienice na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat Łańcuckidomy na sprzedaż powiat Gliwickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dygowolokale użytkowe na wynajem gmina Pcimmieszkania na wynajem w Sławutówkodomy na wynajem w Grabkowiemieszkania na wynajem w Komornikach

Deweloperzy

);