Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolekcjoner kamienic zostanie na wolności

2018-12-04

Kolekcjoner kamienic zostanie na wolności

Handlarz roszczeń oskarżany o oszustwa i przywłaszczenie praw majątkowych do nieruchomości usłyszał wyrok. Sprawa skończyła się grzywną.

Zatrzymany przez CBA w sierpniu br. Marek M. zwany kolekcjonerem kamienic usłyszał zarzut wyłudzenia praw majątkowych do nieruchomości w Warszawie, fałszowania dokumentów i oszustwa. Sąd Okręgowy w Warszawie 3 grudnia 2018 r. uznał go winnym zarzucanych mu przestępstw, a w uzasadnieniu stwierdził, że handlarz roszczeń reprywatyzacyjnych wiedział o śmierci współwłaścicielki, którą reprezentował jako kurator. Choć prokuratura żądała kary więzienia, sąd postanowił o karze grzywny w wysokości 60 tys. zł, a także zobowiązał Marka M. do pokrycia kosztów sądowych, oszacowanych na 31 tys. zł.

W 2004 r. Markowi M. udało się zostać kuratorem współwłaścicielki działki przy ul. Targowej, po czym zabiegał o zarząd nad leżącą na niej kamienicą. W toku postępowania utrzymywał, że bezskutecznie poszukiwał współwłaścicielki majątku i miejsce jej pobytu nie jest mu znane. Jednocześnie w sprawie dotyczącej innej nieruchomości wnioskował o prawo do spadku, przedstawiając akt zgonu kobiety.

Dzięki oszustwom Markowi M. udało się przejąć stołeczne nieruchomości warte miliony złotych. Wydany w tej sprawie wyrok nie jest prawomocny, a obrona kolekcjonera kamienic będzie się odwoływać. Mężczyzna nie przyznał się do winy.  

Źródło: www.msn.com.pl | 2018-12-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Jurek ⋅ 12-12-2018 | 13:34

To prima aprilis?, a myślałem,że już mnie tu nic nie zadziwi? Panie Zbyszku co jest tu grane?!

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemgaraże na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Lubaczowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Konińskilokale użytkowe na wynajem gmina Pawłowiczkimieszkania na sprzedaż gmina Kobylin-Borzymymieszkania na sprzedaż w Aleksandrowiemieszkania na wynajem w Pamięciniemieszkania na sprzedaż w Głuchowie

Deweloperzy

);