Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejne miasto z programem „Mieszkanie Plus”

Magdalena Hojniak | 2018-03-14

Kolejne miasto z programem „Mieszkanie Plus”

W warszawskich Nowych Jeziorkach powstanie modelowe osiedle w ramach rządowego programu.

Osiedle Nowe Jeziorki dostarczy mieszkańcom Ursynowa 3 tys. lokali w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Koncepcja urbanistyczna, według której powstanie zabudowa, została wyłoniona w konkursie organizowanym przez BGK Nieruchomości. Jego uczestnicy mieli za zadanie opracować model osiedla, będącego przyjazną przestrzenią mieszkaniową. Ponadto zastosowane rozwiązania urbanistyczne sprawią, że będzie ona nie tylko funkcjonalna, dostosowana komunikacyjnie czy społecznie, ale również spełni wymogi ekonomiczne i estetyczne.

Działka, gdzie mają powstać konkursowe budynki mieszkalne, liczy 15 ha i jest zlokalizowana w okolicy Zielonego Ursynowa tuż przy stacji kolejowej Warszawa-Jeziorki. Jednym z konkursowych wymogów był sposób zaprojektowania przestrzeni umożliwiający dostęp do infrastruktury społecznej, w tym placówek edukacyjnych i medycznych, a także miejsc aktywności lokalnej.

Plan zagospodarowania przestrzennego obszaru powstanie w oparciu o wyłonione projekty. Wśród laureatów znaleźli się pracownia AMC - Andrzej Chołdzyński i 22Architekci oraz pracownia Grupa 5 Architekci. Podczas uroczystości ogłaszania wyników wiceminister Artur Soboń podkreślił, że celem wyłaniania projektów w konkursach architektonicznych jest dostarczenie tanich mieszkań na wynajem, charakteryzujących się wysoką jakością założeń urbanistycznych.  

Źródło: KRN.pl | 2018-03-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

huzia ⋅ 20-03-2018 | 08:21

mieszkanie pińset

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Willa Słowicza
Apartamenty Lema
Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Sand Hotel ****
CHE162PI47

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wołomińskidomy na wynajem powiat Kłodzkidomy na wynajem gmina Trzcianamieszkania na sprzedaż gmina M. Włocławekmieszkania na wynajem w Łukęciniemieszkania na wynajem w Jordanowiedomy na sprzedaż w Mnich-Ośrodku

Deweloperzy