Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejki za kredytem bankowym

2006-07-05

Kolejki za kredytem bankowym

Na kredyt mieszkaniowy trzeba czekać nawet półtora miesiąca. Banki nie są w stanie rozpatrzyć dziesiątków tysięcy wniosków, które dostały w ostatnich miesiącach.

Na kredyt mieszkaniowy trzeba czekać nawet półtora miesiąca. Banki nie są w stanie rozpatrzyć dziesiątków tysięcy wniosków, które dostały w ostatnich miesiącach – informuje "Rzeczpospolita".

Jeszcze pół roku temu banki bez większego problemu mogły w ciągu tygodnia odpowiedzieć klientowi, czy dadzą mu kredyt na zakup mieszkania i na jakich warunkach. Obecnie na decyzję w sprawie pożyczki trzeba czekać średnio miesiąc. Nie są wyjątkiem sytuacje, kiedy pracownik banku odzywa się dopiero po sześciu tygodniach. Z tego powodu w umowie przedwstępnej o zakup mieszkania warto wpisać odległy termin finalizowania transakcji.

Powody zatorów są dwa – podaje dziennik. Popyt na mieszkania rośnie tak szybko, że bankowcy mają coraz większe problemy z rozpatrzeniem wniosków o pożyczki. Zatory w bankach pogłębiło też wprowadzone od lipca ograniczenie w udzielaniu kredytów w walutach obcych.

W czerwcu Bank Millennium dostał 6200 wniosków o kredyt mieszkaniowy. To blisko dwa razy więcej niż w marcu. Prośbami o kredyt zostały zalane również Bank BPH, PKO BP i Dom Bank. Doradcy finansowi, którzy współpracują na co dzień z co najmniej kilkunastoma bankami, twierdzą, że z obecną sytuacją dobrze radzą sobie GE Money Bank, MultiBank i Santander Consumer Bank – podaje "Rzeczpospolita".

Źródło: Eliza Więcław, „Rzeczpospolita”, 4.07.2006 | 2006-07-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Staszowskidomy na wynajem powiat Zgierskilokale użytkowe na wynajem gmina Lubanielokale użytkowe na wynajem gmina Sulmierzycedomy na wynajem w Brzozówce Korzkiewskiejmieszkania na wynajem w Dunajkudomy na wynajem w Marianów

Deweloperzy

);