Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejki za kredytem bankowym

2006-07-05

Kolejki za kredytem bankowym

Na kredyt mieszkaniowy trzeba czekać nawet półtora miesiąca. Banki nie są w stanie rozpatrzyć dziesiątków tysięcy wniosków, które dostały w ostatnich miesiącach.

Na kredyt mieszkaniowy trzeba czekać nawet półtora miesiąca. Banki nie są w stanie rozpatrzyć dziesiątków tysięcy wniosków, które dostały w ostatnich miesiącach – informuje "Rzeczpospolita".

Jeszcze pół roku temu banki bez większego problemu mogły w ciągu tygodnia odpowiedzieć klientowi, czy dadzą mu kredyt na zakup mieszkania i na jakich warunkach. Obecnie na decyzję w sprawie pożyczki trzeba czekać średnio miesiąc. Nie są wyjątkiem sytuacje, kiedy pracownik banku odzywa się dopiero po sześciu tygodniach. Z tego powodu w umowie przedwstępnej o zakup mieszkania warto wpisać odległy termin finalizowania transakcji.

Powody zatorów są dwa – podaje dziennik. Popyt na mieszkania rośnie tak szybko, że bankowcy mają coraz większe problemy z rozpatrzeniem wniosków o pożyczki. Zatory w bankach pogłębiło też wprowadzone od lipca ograniczenie w udzielaniu kredytów w walutach obcych.

W czerwcu Bank Millennium dostał 6200 wniosków o kredyt mieszkaniowy. To blisko dwa razy więcej niż w marcu. Prośbami o kredyt zostały zalane również Bank BPH, PKO BP i Dom Bank. Doradcy finansowi, którzy współpracują na co dzień z co najmniej kilkunastoma bankami, twierdzą, że z obecną sytuacją dobrze radzą sobie GE Money Bank, MultiBank i Santander Consumer Bank – podaje "Rzeczpospolita".

Źródło: Eliza Więcław, „Rzeczpospolita”, 4.07.2006 | 2006-07-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Łukowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Pabianickilokale użytkowe na wynajem gmina Święciechowalokale użytkowe na sprzedaż gmina Chojnicemieszkania na wynajem w Czajkachdomy na sprzedaż w Wiąskie Piaskidomy na wynajem w Utnikach

Deweloperzy

);