Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolej szybko

2011-02-16

Kolej szybko

Szybka Kolej Aglomeracyjna ma rozwiązać problemu komunikacyjne Krakowa. Władze samorządowe przygotowują plany.

Władze Krakowa i Urząd Marszałkowski pracują nad planami stworzenia sieci Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) – podaje „Dziennik Polski”. Urzędnicy przygotowują studia funkcjonalno-przestrzenne dla kilku przystanków SKA. Miałyby się one pojawić m.in. na Bronowicach, Prądniku i w Łagiewnikach.

SKA ma funkcjonować w oparciu o 132 km istniejącej trakcji kolejowej i obejmować pobliskie miejscowości: Trzebinię, Krzeszowice, Wadowice, Skawinę. O środki na realizację przedsięwzięcia postara się marszałek województwa – podaje „Dziennik Polski”. Mają one pochodzić ze środków unijnych przyznawanych po 2014 r. Wydatki będą dotyczyć m.in. zakupu taboru kolejowego i zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów.

Plany stworzenia SKA są odpowiedzią na zwiększające się problemu komunikacyjne aglomeracji krakowskiej. Według przeprowadzonego wśród mieszkańców aglomeracji sondażu, 49 proc. mieszkańców korzystałoby z komunikacji publicznej, gdyby częstotliwość kursowania pociągów znacząco się zwiększyła.

Źródło: „Dziennik Polski” | 2011-02-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Świebodzińskimieszkania na sprzedaż powiat Płońskidomy na wynajem gmina M. Koszalinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Dobiegniewdomy na wynajem w Pyszkowiedomy na sprzedaż w Borowcumieszkania na wynajem w Smaszewie

Deweloperzy

);