Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kobiety na rynku nieruchomości. Jakimi są inwestorkami?

Anna Panikowska-Filipek | 2022-05-04

Kobiety na rynku nieruchomości. Jakimi są inwestorkami?
Kobiety na rynku nieruchomości. Jakimi są inwestorkami?

Mimo że wciąż to mężczyźni stanowią większość wśród przedsiębiorców prowadzących własny biznes, kobiety coraz częściej decydują się na inwestowanie w nieruchomości i bardzo dobrze radzą sobie w tej branży. Co wpływa na ich sukces?

Z badań przeprowadzonych przez Global Gender Gap 2021 wynika, że droga do osiągnięcia parytetu w biznesie zajmie nam jeszcze ponad 130 lat. Kobiet inwestorów jest o ponad połowę mniej niż mężczyzn, jednak z roku na rok coraz śmielej wkraczają do branży obrotu nieruchomościami.

Dlaczego kobiety rzadziej od mężczyzn decydują się na własny biznes?

Przyczyn, dla których kobiety często wybierają „bezpieczniejsze” rozwiązania, jest wiele. Paweł Kuczera, ekspert z firmy Horyzont Inwestycji, jako najważniejsze z nich wymienia – strach przed niepowodzeniem, przekonanie, że aby inwestować w nieruchomości potrzeba bardzo dużych nakładów finansowych oraz inne zobowiązania, częściej spoczywające na kobietach, niż mężczyznach, np. troska o dom, wychowywanie dzieci, itp. Jednocześnie podkreśla on, że rola kobiet na rynku nieruchomości jest bardzo duża.
 
- Wielokrotnie spotykamy się z sytuacjami, w których inwestor, zanim zdecyduje się na współpracę z nami, mówi, że musi zapytać o zdanie … żony. Co ciekawe, w dużej części kupujemy mieszkania właśnie od kobiet. To one mają decyzyjny głos w wielu kwestiach, a mimo wszystko około 70% inwestorów współpracujących z nami, to mężczyźni – ocenia Kuczera.
 

Polski rynek nieruchomości - jak inwestują kobiety?

Chociaż kobiety działające w branży nieruchomości stanowią mniejszość, doskonale sobie radzą i odnoszą sukcesy porównywalne do mężczyzn. O ich dobrych wynikach decyduje wiele czynników.
 
- Kobiety przywiązują ogromną wagę do detali. Nawet najdrobniejsze niedociągnięcie nie umknie ich uwadze. Nie zapominajmy też, że jednocześnie są świetnymi negocjatorkami, które potrafią dobić bardzo korzystnego targu – tłumaczy ekspert. - Jednocześnie są cierpliwe i potrafią podejść do każdej inwestycji z chłodną głową, przeanalizować ją i podjąć decyzję dopiero po skrupulatnym przekalkulowaniu możliwych zysków – dodaje.
 

Kobiety w biznesie coraz częściej doceniane

Z roku na rok powstaje coraz więcej inicjatyw, które mają zachęcić kobiety do aktywności na rynku nieruchomości oraz docenić te już działające w branży i odnoszące sukcesy. Jedną z nich jest coroczny konkurs Top Woman in Real Estate.
 
Horyzont Inwestycji przypomina natomiast, że aby zacząć inwestować w nieruchomości, nie trzeba mieć ogromnych nakładów finansowych – rozwiązaniem może być chociażby współpraca z zaufanym funduszem inwestycyjnym.
 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-05-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupienialokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Górowskimieszkania na wynajem powiat M. Gliwicelokale użytkowe na wynajem gmina Sokołów Podlaskidomy na sprzedaż gmina Sławkówmieszkania na wynajem w Kretkach Dużychmieszkania na sprzedaż w Czerwonakumieszkania na wynajem w Kikach

Deweloperzy

);