Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kłopoty budowlańców

2011-06-13

Kłopoty budowlańców

Ożywienie na rynku nieruchomości nie przekłada się na poprawę stanu finansowego polskich firm budowlanych.

Ożywienie na rynku nieruchomości nie przekłada się na poprawę stanu finansowego polskich firm budowlanych. Nasilona konkurencja cenowa sprawia, że wiele kontraktów jest realizowanych przez generalnych wykonawców, którzy podejmują się prac na granicy opłacalności lub nawet poniżej. Prowadzi to w prostej linii do zatorów płatniczych.
 
W opinii Marcina Siwy, dyrektora działu oceny ryzyka w Coface Poland, branża budowlana należy obecnie do określanych jako ryzykowne. Wciąż na porządku dziennym są bankructwa firm związanych z tym sektorem. - W 2010 r. w tym sektorze zanotowaliśmy o 20 proc. więcej upadłości niż rok wcześniej. Wciągu czterech miesięcy tego roku upadło także więcej firm budowlanych niż w podobnym okresie 2010 r. Rynek mieszkaniowy odradza się powoli i nie widać tu szczególnego przełomu – mówi Siwy dla „Rzeczpospolitej”.
 
Z kolei analitycy firmy Euler Hermes argumentują, że w gorszej sytuacji od firm wykonawczych, które otrzymują w terminie ok. 76 proc. swoich należności, są dostawcy materiałów budowlanych, których faktury są spłacane na bieżąco w 61 proc. przypadków.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-06-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażkamienice do kupieniamieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Kłobuckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Opatowskimieszkania na wynajem gmina Brodnicamieszkania na sprzedaż gmina Maszewodomy na sprzedaż w Szprudowiemieszkania na wynajem w Wilkonicachmieszkania na wynajem w Zdunkowie

Deweloperzy

);