Trwa konkurs na opracowanie koncepcji przejścia dla pieszych, które połączy gdańskie Główne Miasto i wyspę Ołowiankę.
Trwa międzynarodowy konkurs na opracowanie architektoniczno-technicznej koncepcji kładki dla pieszych nad Motławą. Przejście połączy gdańskie Główne Miasto i wyspę Ołowiankę.
Poprowadzona w okolicy ul. Grodzkiej kładka stworzy nową trasę spacerową i zwiększy atrakcyjność rejonu Szafarnia. Przybliżymy do miasta mieszkańców rejonu Angielskiej Grobli i Długich Ogrodów, ułatwimy dostęp do Filharmonii i Centralnego Muzeum Morskiego, zaktywizujemy rejon dawnych zakładów mięsnych. Nawet dla żeglarzy otwierane mosty są atrakcją – powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
Zgodnie z założeniami konkursu, kładka ma być funkcjonalna, estetyczna i przyjazna wszystkim użytkownikom. Umieszczone na wysokości 2,5 m zwodzone przejście nie może przysłonić panoramy Gdańska od strony Polskiego Haka. Sprawną komunikację (po rzece i kładce) ma zapewnić otwieranie i zamykanie konstrukcji w czasie krótszym niż 2 min. Maksymalny łączny koszt realizacji inwestycji (wraz z budynkiem do obsługi kładki i zagospodarowaniem terenu przyległego) wynosi 13 mln zł. Organizatorem konkursu jest Gmina Miasta Gdańska, a wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 18 czerwca.
Źródło: KRN.pl | 2012-05-22
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)