Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kilometr nad ziemią

2011-08-08

Kilometr nad ziemią

W Arabii Saudyjskiej powstanie najwyższy budynek na świecie. Kingdom Tower będzie miał ponad 1000 m wysokości.

W miejscowości Dżudda w Arabii Saudyjskiej powstanie najwyższy budynek na świecie – Kingdom Tower. Będzie miał ponad 1000 m wysokości i o 172 metry przewyższy dotychczasowego rekordzistę Burdż Chalifa w Dubaju (828 m). Relizacja wysokościowca będzie kosztować blisko 1,23 mld dolarów i ma zająć pięć lat.

Wieża Królestwa stanie się siedzibą Hotelu Four Seasons. Znajdą się w niej także luksusowe powierzchnie przeznaczone na apartamenty i biura. Mieszkańców obsługiwać będzie 59 wind i 12 linii ruchomych schodów. Dodatkowo, część powierzchni zajmie najwyżej na świecie położone obserwatorium. Ostania kondygnacja wraz z zielonym tarasem na dachu przynależeć będzie do penthouse'a. Łączna powierzchnia wyniesie 1,6 mln m kw.

Inwestorem jest firma Kingdom Holding, na której czele stoi książę Al-Walid bin Talal, właściciel 95 proc. udziałów firmy. Jest on bratankiem króla Arabii Saudyjskiej, Abd Allaha. Najwyższy budynek świata stanie się częścią kompleksu Kingdom City, wartego łącznie ok. 20 mld dolarów. Głównym wykonawcą będzie Saudi Bin Ladin Group. Jej prezesem jest Bakr bin Laden, brat Osamy bin Ladena.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdziałki na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat M. Grudziądzmieszkania na sprzedaż powiat Krakowskidomy na sprzedaż gmina Łaskarzewlokale użytkowe na sprzedaż gmina Krynkimieszkania na wynajem w Czarnociniemieszkania na wynajem w Puchaczówkamieszkania na wynajem w Dobranowicach

Deweloperzy

);