Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kiedy sprzedaż domu jest zwolniona z PIT?

2009-12-11

Kiedy sprzedaż domu jest zwolniona z PIT?

Jako że datą nabycia nieruchomości jest otrzymanie darowizny, a nie późniejsze rozszerzenie współwłasności, sprzedaż otrzymanego do końca 2006 r. domu jest zwolniona z PIT.

Jako że datą nabycia nieruchomości jest otrzymanie darowizny, a nie późniejsze rozszerzenie współwłasności, sprzedaż otrzymanego do końca 2006 r. domu jest zwolniona z PIT – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak czytamy dalej, dla podatkowego rozliczenia dochodu ze zbycia nieruchomości istotny jest moment jej nabycia. Pojawia się pytanie, jak rozliczyć dochód ze zbycia domu otrzymanego w drodze darowizny w 2006 r., który w 2007 r. został włączony do majątku małżeńskiego w drodze umowy rozszerzającej wspólność majątkową. Według ekspertów w opisanym przypadku za datę nabycia przyjmujemy datę otrzymania darowizny, gdyż, co znajduje potwierdzenie w interpretacjach organów podatkowych, umowa o rozszerzeniu wspólności majątkowej nie kreuje nowej daty nabycia domu.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 11.12.2009 | 2009-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Białostockimieszkania na wynajem powiat M. Skierniewicelokale użytkowe na wynajem gmina Barczewodomy na wynajem gmina Pcimmieszkania na wynajem w Kruszyny-Rumunkachmieszkania na sprzedaż w Piaskachmieszkania na sprzedaż w Kielminek

Deweloperzy