Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kiedy powstanie baza danych o gminnych lokalach?

2006-07-17

Kiedy powstanie baza danych o gminnych lokalach?

W najbliższych dniach powinien zostać rozpisany przetarg na budowę systemu komputerowego, który będzie zawierał wszystkie dane o nieruchomościach należących do gminy. Dotychczas informacje o powierzchni danego lokalu, o tym, kto jest jego najemcą, jaki czynsz płaci czy jaki był koszt przeprowadzonych w lokalu prac remontowych znajdowały się różnych wydziałach Urzędu Miasta.

W najbliższych dniach powinien zostać rozpisany przetarg na budowę systemu komputerowego, który będzie zawierał wszystkie dane o nieruchomościach należących do gminy. Dotychczas informacje o powierzchni danego lokalu, o tym, kto jest jego najemcą, jaki czynsz płaci czy jaki był koszt przeprowadzonych w lokalu prac remontowych znajdowały się różnych wydziałach Urzędu Miasta. Oprócz wygody, jaką da zarchiwizowanie kompletnych danych w jednym miejscu, wdrożenie systemu może też przynieść korzyści finansowe. Miejscy urzędnicy liczą, że dzięki niemu skuteczniej będzie można egzekwować należności. Jest to o tyle istotne, że całkowity dług najemców wobec Miasta wynosi ponad 90 mln zł, z czego 80 proc. stanowią należności za najem lokali mieszkalnych, a pozostałe 20 – za czynsze w lokalach użytkowych. Jak zapewniają przedstawicie Zarządu Budynków Komunalnych, z którego inicjatywy powstanie system komputerowy, dostęp do znajdujących się w nim danych będą mieli jedynie uprawnieni urzędnicy. Wstępnie koszt inwestycji szacowany jest na kilka milionów złotych. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w budżetach ZBK oraz Wydziału Infrastruktury UMK. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 21 sierpnia br., a w połowie września powinna zostać podpisana umowa z firmą, która wygra przetarg. Istotne jest, by wszystkie formalności oraz budowa systemu zostały zakończone przed końcem roku. Dzięki temu będzie możliwe wdrożenie go już od nowego roku. W przeciwnym wypadku sprawa opóźni się o następne 12 miesięcy, gdyż przepisy nie zezwalają na zmianę systemów finansowo-księgowych w ciągu roku. Jest to już drugie podejście do realizacji komputerowej bazy danych. W ubiegłym roku konkurs na jej wykonawcę został rozpisany, ale Miasto nie mogło przyjąć oferty jedynej firmy, która się do niego zgłosiła.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2006 | 2006-07-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemgaraże do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Suwałkimieszkania na wynajem powiat Szydłowieckilokale użytkowe na wynajem gmina Łochówdomy na wynajem gmina Wiśniewodomy na wynajem w Suchyniczedomy na wynajem w Gnatachmieszkania na sprzedaż w Długołęka-Koskach

Deweloperzy

);