Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kiedy definicja budownictwa społecznego?

2006-09-08

Kiedy definicja budownictwa społecznego?

Według zapewnień wiceministra finansów Jarosława Nenemana w przyszłym miesiącu rząd zamierza przedstawić projekt definicji budownictwa społecznego.

Według zapewnień wiceministra finansów Jarosława Nenemana w przyszłym miesiącu rząd zamierza przedstawić projekt definicji budownictwa społecznego. Dzięki niej możliwe będzie utrzymanie niższej, 7-procentowej stawki podatku VAT w budownictwie po upływie okresu przejściowego, który zakończy się pod koniec przyszłego roku. Gdyby definicja budownictwa społecznego nie została przyjęta, od styczna 2008 r. stawka VAT na wszystkie nowe mieszkania oraz usługi budowlane wynosiłaby 22 proc. Jeżeli wejdzie w życie, większość nowych mieszkań i domów będzie mogła być objęta obniżoną stawką podatku. Zgodnie z przedstawioną wcześniej propozycją ministerstwa budownictwa, definicja budownictwa społecznego miała obejmować domy i mieszkania o powierzchni do 350 m2. Z tej grupy zostały wyłączone budynki rekreacyjne oraz domy i mieszkania wyposażone w elementy luksusowe, takie jak tarasy, baseny czy korty tenisowe. Za budownictwo społeczne nie będzie można również uznać mieszkań i domów, w których wartość prac wykończeniowych (z materiałami) będzie stanowiła więcej niż 50 proc. ceny lokalu. Nie zostały nią objęte również lokale i budynki o charakterze komercyjnym lub użytkowym.

Źródło: | 2006-09-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Poznańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Białostockidomy na wynajem gmina Bliżyndomy na sprzedaż gmina M. Gdańskmieszkania na wynajem w Lesinach Małychmieszkania na wynajem w Osowo Małedomy na sprzedaż w Nowym Drozdowie

Deweloperzy

);